Ракета-носій Falcon 9, яку розробила американська компанії SpaceX, виведе на орбіту іспанський супутник PAZ. Спочатку контракт на запуск апарату уклали з "Роскосмосом".

Про це повідомляють російські ЗМІ. Запуск супутника був запланований на 2015 рік і його повинен був вивести російсько-український носій «Дніпро». Але запуск кілька разів відкладали і дату відправки апарату на орбіту перенесли на 2016 рік.

Оператор запусків носія «Космотрас» виправдовувався і заявив, що всі зобов'язання перед іспанським замовником мають намір виконати. Незважаючи на обіцянку з боку "Роскосмосу" комунікаційна компанія Hisdesat вирішила розірвати контракт.

Через деякий час іспанська фірма уклала договір з SpaceX. Перший запуск супутника запланований на другий квартал. Апарат іспанської компанії призначений для вивчення навколишнього середовища і картографії.

Нагадаємо, портал "Знай.ua" повідомляв, в США приступили до випробувань нового безпілотного апарату. Він отримав назву ArcticShark і буде використовувати в суворих арктичних умовах.

Популярні новини зараз

Штраф в 30-50 тисяч і суд: що загрожує українцям без Covid-сертифіката в транспорті

Сертифікат або 350 гривень за тест: що відбувається на залізничних вокзалах та як потрапити у потяг

ЗАЗ випустить для українців "Запорожець" за півмільйона (оновлено)

Рідкісну праворульну "Волгу" від ГАЗ-21 відшукали за кордоном: справжня "чорна блискавка"

Показати ще