Незрячим і людям зі слабким зором важко користуватися смартфоном або планшетом. Для цього при експлуатації їм доводиться вдаватися до голосового управління або ж звертатися за допомогою до інших людей.

Це не зовсім зручно, а допомога не завжди може бути під рукою. Дослідники з Університету штату Мічиган розробили спеціальний дисплей для незрячих людей. Він здатний генерувати на своїй поверхні мініатюрні бульбашки, які передають інформацію шрифтом Брайля. Вони наповнюються рідиною або повітрям.

У світі вже існують дисплеї Брайля. Але вони можуть відображати не більше одного рядка тексту. Символи формуються за рахунок висування пластикових штирьків на поверхню дисплея. Вони працюють за допомогою п'єзоелементів або котушок індуктивності.

Читайте також: Для незрячих людей створили шапку-гіда

Для таких пристрої потрібна велика кількість енергії і вони дуже дорогі. Розроблюваний прототип працює по принципу мікрогідродінамікі. У ньому шрифт Брайля відображається на всій поверхні дисплея і саме в тих місцях, куди вказують пальці користувача. Це допоможе людям з проблемами зору не тільки користуватися контентом, але й спілкуватися в соціальних мережах. Також вони зможуть частіше читати і "переглядати" нескладні зображення.

Популярні новини зараз

Пішов з життя тато Насті Каменських, співачка не стрималася: "Приходь частіше у снах"

Під Львовом маршрутка з пасажирами влетіла під потяг, вижили не всі - "Водієві п*зда!"

Ексдружина Аршавіна показала понівечене хворобою обличчя: "Лікарі вирізали все"

"Стане матусею", - 45-річна Наталія Могилевська заінтригувала українців

Показати ще

Поки інженери працюють над тим, щоб зменшити товщину свого прототипу. Також вони планують створити повноцінний планшет на базі цієї технології. Вартість його становитиме близько однієї тисячі доларів.