Аеробіка може значно полегшити симптоми шизофренії і покращити стан пацієнтів.

До таких висновків прийшли дослідники з Манчестерського університету після проведених спостережень. Результати своєї роботи вчені опублікували в журналі Schizophrenia Bulletin.

Автори роботи об'єднали дані 10 незалежних клінічних досліджень. В загальному, в експерименті взяли участь 385 хворих на шизофренію. Фахівці виявили, що фізичні вправи відносно низької інтенсивності, якщо їх проводити протягом хоча б 12 тижнів, оздоровлююче впливають на функції мозку.

Читайте також: Трудоголіки швидко тупіють

Вчені відзначають, що когнітивні здібності у пацієнтів, які поєднують заняття спортом з прийняттям відповідних ліків, поліпшуються набагато інтенсивніше, ніж у тих, хто отримує лише препарати. За словами дослідників, якщо на ранніх стадіях розвитку хвороби вдатися до фізичних вправ, це знизить ймовірність тривалої непрацездатності, а також сприятиме функціональному відновленню пацієнтів, покращуючи їхню пам'ять і увагу.

Популярні новини зараз
Понад 1500 грн до пенсії: ПФУ відзвітував про солідне підвищення, але не для всіх За газ тепер треба платити по новому: як споживачам не накопичити штучний борг Гроші на виживання: хто з пенсіонерів отримає додаткові виплати ТЦК починають полювання за літніми українцями: кого шукатимуть насамперед
Показати ще