Тарифи на комунальні послуги в різних областях України відрізняються, особливо це стосується непідконтрольних і окупованих територій.

Про це пише видання "Острів".

Відзначається, що це пов'язано з тим, що окупаційна влада робить все можливе, аби показати красиву картинку низьких тарифів в порівнянні з "поганою" Україною.

Після анексії кримського півострова російська влада не стали відразу підвищувати тарифи на комунальні послуги, а просто перевели їх за поточним курсом на рублі. Але через кілька місяців ціни на послуги ЖКГ стали рости, при чому по кілька разів на рік.

Зовсім інша ситуація з тарифами на послуги ЖКГ склалася в "ДНР". Там не стали перераховувати їх вартість, а просто перевели в рублі за фіксованим курсом 2 російських рубля за одну гривню.

Популярні новини зараз

Леся Нікітюк показала, як виглядала в 18 років: "Накладні вії і іконка"

У Росії підтвердили, що до кордонів України рухаються їх танки, БМП та "Іскандери"

Із Франківська може зникнути легендарний ринок, селяни лютують: "Де продати сало і молоко?"

Вдова Кернеса Гайсинська позбулася двох "дітей" покійного мера

Показати ще

На сьогоднішній день в "ДНР" не планують підвищувати вартість послуг ЖКГ, адже низькі ціни на комунальні - це одне з небагатьох "досягнень" республіки, яким вони можуть похвалитися.

В Україні тарифи на ЖКГ за два роки зросли приблизно в 4-5 разів. Це була вимога МВФ. Одночасно з цим український уряд почав активно агітувати малозабезпечене населення оформляти субсидії. Ці сім'ї будуть платити не більше 15% від вартості послуг ЖКГ, інше покриває держава.

Видання проаналізувало і порівняло тарифи на комунальні послуги в Києві, а також в окупованих Донецьку і Сімферополі (Крим). Вартість послуг ЖКГ актуальна на середину вересня 2016 року.

Електроенергія

Тарифи на електроенергію в "ДНР" залишилися на колишньому довоєнному рівні і є найнижчими в Україні.

У Криму тарифи на світло з часів російської анексії підвищувалися кілька разів і практично наздогнали київські. Останнє підвищення в середньому на 15% сталося 1 липня 2016 року.

За словами місцевої влади, це не останнє підвищення електроенергії і наступні відбудуться на початку і в середині 2017 року.

У Києві тарифи на електроенергію є найвищими в порівнянні з окупованими територіями України.

Холодна вода

Ціна за холодну воду в різних населених пунктах "ДНР" відрізняється. Навіть в самому Донецьку люди платять за різними тарифами.

У Сімферополі холодна вода найдешевша в Криму.

А в Києві з 1 серпня вода подорожчала ще на 30%.

При цьому, найдешевші тарифи на холодну воду встановилися в окупованому Донецьку (на довоєнному рівні), а найдорожчі - у анекосваному Севастополі. При цьому, якщо порівнювати кримську і українську столиці, то ціна на холодну воду вища в Києві.

Природний газ

Тарифи на природний газ в "ДНР" залишилися на колишньому довоєнному рівні і є найнижчими в Україні.

У Сімферополі тарифи на газ не набагато дорожче донецьких.

У Києві ціна на природний газ у 2016 році зросла більш за все. Таким чином Україна виконала вимоги Міжнародного валютного Фонду за внутрішніми цінами на газ, довівши їх до рівня ринкових.

Опалення

"ОстроВ" порівнював вартість 1 гігакалорії (Гкал) теплової енергії, враховуючи, що в будинку або квартирі встановлені прилади обліку:

  • в Донецьку - 531,1 р/Гкал (265,55 грн / Гкал);
  • в Сімферополі - 1805,96 р/Гкал (722,4 грн / Гкал);
  • в Києві - 1416,96 грн/Гкал.

Таким чином, опалення в Києві коштує найбільше: приблизно в 5 разів дорожче, ніж в окупованому Донецьку і в два рази більшому, ніж в анекосваному Криму.

Гаряча вода

В окупованому Донецьку 1 кубометр гарячої води коштує 35,16 рублів (17,58 грн).

У анексованому Криму розкид цін досить великий. Наприклад, в Сімферополі за 1 куб. м гарячої води доведеться заплатити 76,91 рублів (30,8 грн), тоді як в Севастополі - 102,7 рубля (41,08 грн), а з 1 жовтня - 118,11 рублів (47,2 грн).

У Києві 1 куб. м гарячої води коштує 83,1 грн (у яких встановлено полотенцесушитель) і 76,71 грн (у кого немає рушникосушки).

У виданні також порахували місячну плату за комунальні послуги для невеликої однокімнатної квартири в Києві, Донецьку та Сімферополі за умови, що там встановлені лічильники на тепло, воду і газ. Також враховувалася вартість квартплати, так як в кожному будинку вона істотно відрізняється.

Розрахунки показали, що найдорожча "комуналка" на сьогоднішній день встановлена ​​в Києві (1295,82 грн), слідом йде Сімферополь (595,1 грн) і потім Донецьк (281,67 грн).

Варто зазначити, що тема високих українських тарифів вже давно стала однією зі складових російської пропаганди в псевдореспубліках на Донбасі і навіть в Криму. По місцевих телеканалах окупованих територій регулярно виходять гостросюжетні випуски "про геноцидних тарифах" в Україні, показуючи, що у них цифри набагато менше.

Як повідомляв інформаційний портал "Знай.ua", дорожнеча комунальних послуг робить українців винахідливішими.