Через два місяці, 29 листопада, конфайнмент, що споруджується на території Чорнобильської АЕС, закриє зруйнований четвертий енергоблок.

Про це учора повідомив голова Держатомрегулювання Сергій Божко під час зустрічі з Генеральним директором МАГАТЕ Юкія Амано в рамках 60-ї сесії Генеральної конференції МАГАТЕ, йдеться на сайті Державної інспекції ядерного регулювання України.

Як відомо, укриття будують у формі арки. Її довжина 165 метрів, висота 110 метрів, а ширина – 260 метрів. Спорудження об'єкта стартувало у квітні 2012 року.

Фінансується будівництво коштами країн-донорів Чорнобильського фонду "Укриття", розпорядником яких є Європейський банк реконструкції та розвитку.

Читайте також: Обслуговування ЧАЕС коштує Україні 60 млн доларів на рік

Популярні новини зараз

Українка придбала болти та гайки замість омріяного iPhone: доведеться платити кредит

Джордж Мартін благав HBO про продовження: чи буде 10 сезон "Гри престолів" і що відібрали у її творця

"Кадетство" - серіал, який всі дивилися після школи: як виглядають актори через 15 років

Тоня Матвієнко розповіла про стосунки Арсена Мірзояна із її старшою донькою: "Їй тоді було 12-13 років…"

Показати ще

Після того як енергоблок закриють захисною спорудою, буде проведений демонтаж зруйнованих конструкцій і вилучення радіоактивних залишків з території АЕС.

Як писав "Знай.ua", з 5 жовтня минулого року триває кримінальне розслідування Головного слідчого управління Національної поліції стосовно фактів розтрати держкоштів керівництвом ДСП "Чорнобильська АЕС".