Активіст та дизайнер Андрій Приймаченко розпочав флешмоб-акцію про тих, хто свідомо обирає українську. Про "мовний перехід" ідеться у ініціативі "На мовне питання є мовна відповідь".

За словами автора, публічний простір навколо нас здебільшого російськомовний. "Проблема мови - люди, які вдома українською спілкуються, а "серед людей" – розмовляють російською", - розповідає він.

Він ратує за те, що люди навколо мають спілкуватись мовою нашої держави, а як говорити вдома - вже не "надбання загалу".

Читайте також: Положинський закликає початківців нести свої кліпи на ТБ

Флешмоб полягає у поширенні цитат публічних та відомих українців, які свідомо перейшли на державну мову, оформлених у гарні постери. Таким чином, Приймаченко прагне дати зрозуміти населенню, що переважаюча російська мова - наслідок колонізаційних процесів.

Популярні новини зараз

Архівні фото Хрещатика розлетілися мережею: як виглядала головна вулиця Києва 100 років тому

Нова пошта повідомила про зміни в оплаті посилок: списуватимуть автоматично

Пономарьов "повернувся до життя", фанати видихнули з полегшенням - "Бережіть себе!"

Леся Нікітюк навчилася "керувати" чоловічою гідністю без штанів: "Коли дуже сумно"

Показати ще

За його словами, це не означає, що треба змушувати тих, хто народився у російськомовних родинах, спілкуватись виключно українською.

"Є нації, які не мають своєї мови. Є нації, чиї мови відмерли. Свою мову ми маємо, проте не наважуємось нею розмовляти. Після століть геноцидів, воєн, окупацій, збереження мови - це диво. Давайте сприймати її не як обов'язок, а як великий дар", - ідейний заклик флешмобу.

Він запрошує всіх публічних людей написати свою історію "переходу" на україньску - у Facebook, для створення постеру.