Кияни не зможуть вільно потрапити на пляжі столиці. У планах міста – передати всі пляжі в користування приватним особам. У Київраді запевняють, що зони у води залишаться безкоштовними, але частина чиновників вважають це занадто небезпечний експеримент, інформують "Вести".

Так, у Києві хочуть віддати приватникам для облаштування 68 пляжів. Перший такий пляж, який обладнають на кошти меценатів, вже в цьому році буде відкрито на Оболоні.

Читайте також: У Києві продається найдорожчий у світі віскі

Один з ініціаторів проекту, член земельної комісії Київради Владислав Михайленко, розповів, що головна ідея нових пляжів - створити простору для спілкування за інтересами під відкритим небом. При цьому вхід, запевняє він, залишиться безкоштовним.

Як каже Владислав Михайленко, безхазяйні пляжі перейдуть у приватні руки, але при цьому залишаться безкоштовними. "Ми почнемо з пляжу "Наталка", про це просили місцеві жителі, - говорить Михайленко. - Цей пляж дуже популярний на Оболоні, але фактично занедбаний. З'явилися люди, які виступили з ініціативою, вони готові вкладати гроші в його облаштування. Тут з'являться окремі зони - для спорту, для батьків з маленькими дітьми і навіть для курців ".

Популярні новини зараз
День Прокла 3 грудня: витирайтеся виворотом білизни, нікуди не їдьте і моліться, традиції та заборони суботи Киян готують до колапсу: опалення та води може не бути до самої весни Пониклий Потап заговорив про Настю Каменських, українці запідозрили неладне: "Розійшлися?" Українці більше не побачать доларів? Що буде з курсом під кінець року
Показати ще

За словами архітектора Юрія Кривохатько, який розробив проект реконструкції пляжу, в першу чергу тут встановлять сучасні лежаки і парасольки, зроблять душові кабінки та роздягальні, прокладуть доріжки. "Продумуємо ще декор, але найголовніше - там треба почистити пісок, зробити зручний вхід в воду", - додав він.

Крім того,пляжі збираються огородити парканом. Це вже викликає побоювання у чиновників і екологів. У самому КП "Плесо", на балансі якого перебувають пляжі, заявляють, що не знають жодного позитивного прикладу інвестування в інфраструктуру рекреації в Києві, при якій пляж залишався б відкритим.

"Як правило, будь-який інвестор за замовчуванням хоче відгородитися високим парканом і зробити територію для обраних. Це, безумовно, нас не влаштовує ", - каже нам гендиректор КП" Плесо "Денис Пікалов. Тим більше якщо мова йде про декілька десятків пляжів. "По суті, киян можуть позбавити безкоштовних зон відпочинку", - підкреслив Пікалов.