Сума в 300 тисяч доларів спрямують на вивчення і підтвердження можливості вирощування на борту Міжнародної космічної станції стовбурових клітин людини.

Керівник нового проекту, Абба Зубайр, гордий від того, що перший експеримент зі стовбуровими клітинами в космосі довірять йому і вченими його Лабораторії клітинної терапії, яка працює в клініці Майо.

На думку деяких фахівців, невагомість може сприяти їх більш швидкому зростанню. Однак підтвердити або спростувати це припущення можна лише в космосі. Для цього і буде організований такий експеримент на МКС.

На даний момент однією з головних проблем вирощування стовбурових клітин на Землі є їх повільне зростання. Наприклад, одна земна лабораторія за місяць може вирощувати кількість клітин, яка необхідно всього лише для двох пацієнтів. Це і є головною причиною виняткової дорожнечі усього лікування. Якщо ж теорія про швидке зростання клітин в невагомості підтвердиться, то технологія стане більш дешевою і доступною для людей.

Абба Зубайр також висловлює впевненість у тому, що для лікування земних пацієнтів в майбутньому будуть використовуватися стовбурові клітини з космосу. А самі умови невагомості будуть придатними і для вирощування людських органів і тканин.

Популярні новини зараз

У Києві помер легендарний актор, якого плутали зі священиком: "Світла людина"

У Києві дівчину захопили в заручниці у власній квартирі - копи примчали за секунди

Тіна Кароль вперше розповіла про своє щастя: "Моя відповідь на питання"

Святий Пантелеймоне, порятуй від хвороб! Потужна молитва від усіх недуг

Показати ще