Олександр Аваков у 2014 році придбав елітну квартиру вартістю більше 1 млн дол. Знаходиться вона в столичному житловому комплексі "Альпійський" по вулиці Протасів яр, що на схилах Батиєвої гори. Син міністра внутрішніх справ апартаменти придбав в кінці травня минулого року через три місяці після призначення його батька на посаду голови СБУ. У квартирі загальною площею 375 кв. м. є 6 кімнат. 25- річний Олександр живе в Харкові, у столичній квартирі проживає під час відвідин Києва. Він є акціонером фірми "Інвестор", яка належить його батьку. Раніше Арсен Аваков займався підприємницькою діяльністю і був одним із найуспішніших бізнесменів на Харківщині.

У серпні 2014 року Олександрf розкритикували через те, що він не пішов на військову службу. Згодом він виклав на своїй сторінці у Фейсбуції фото із бійцями батальйону "Київ1", до складу якого входять київські міліціонери. У підписах під фото він не уточнив чи перебуває на службі чи просто приїхав відвідати бійців у зоні АТО.

У "Альпійському" для мешканців працює власний фітнес-центр, басейн, цокольний паркінг. Апартаменти багатіїв цілодобово охороняються. Попереднім власником квартири Авакова був колишній народний депутат "Партії регіонів" Іван Куровський. Відомо також, що мають квартири у цьому елітному житловому комплексі дружина голови СБУ Наливайченка, власниця ТОВ "Артан 1" Анаїт Хоперія, екс-голова Державної податкової адміністрації України Олександр Папаїка, мати нардепа Олеся Донія Ольга та інші.