Американські вчені, фахівці технологічного інституту Джорджії з колегами з інших вузів з'ясували, що системи електронного відстеження товарів в магазинах небезпечні для людей з імплантованими кардіостимуляторами.

Портал "n+1" повідомив, що дослідники перевірили декілька моделей імплантованих кардіостимуляторів і кардіовертерів-дефібриляторів з 3 типами сучасних систем відстеження. Імплантовані пристрої поміщали в резервуар з сольовим розчином, який по електричним властивостям дуже нагадує тіло людини. Електроди розташували так, як би вони перебували в організмі пацієнта.

Вчені провели перевірку статично та за допомогою робота. Він симулював прохід і нахил поряд з системами. Всі результати поділили на 4 категорії: немає взаємодії, тривала зупинка роботи, неправильні розряди і інші порушення.

Після експерименту з'ясувалося, що системи відстеження у формі п'єдесталу порушували роботу імплантованих пристроїв. Особливо це відбувалося при затримці близько сканерів. Коли електричні контури системи розташовувалися паралельно виявили найсильнішу взаємодію.

Однополюсна реєстрація серцевої діяльності виявилася вразливішою за двополюсну. Сканери, які встановлені в дверних рамках, стінах і підлозі не чинили подібної дії.

Популярні новини зараз

Оля Полякова зізналася, навіщо зайняла місце Тіни Кароль на "Голос країни": "Хочу додати..."

Михайло Поплавський задзвенів бубонцями й показав свій солодкий плід: "Вже в очікуванні"

Злата Огневич відповіла на шпильку Олі Полякової про заміжжя

"Кадетство" - серіал, який всі дивилися після школи: як виглядають актори через 15 років

Показати ще

Читайте також: Зелений чай і фізкультура здатні побороти хворобу Альцгеймера

Кардіостимулятори і кардіовертери-дефібрилятори імплантують для лікування важких захворювань серця. Порушення в їх роботі приводять до загострення захворювань і навіть можуть призвести до зупинки серця.