Тарган здатний стискати тіло на 60%. Він може протискуватись в щілини і витримувати вагу, який в 900 разів більше його власної. Це надихнуло вчених на створення робота, оснащеного універсальним екзоскелетом.

Про повідомляє журнал Смітсонівського інституту. Таргана нелегко вбити тому, що він швидко бігає. Крім того, навіть роздавлений тарган може знову прийти до тями і "воскреснути".

Нещодавно вченим вдалося розгадати причину високої живучості комахи. Вони змусили своїх піддослідних бігати по тунелях зі спеціальною конструкцією. Вони побудовані так, що весь час стають менше і вже. Всі пересування комах фіксувалися на камеру. Потім тарганів намагалися розчавити. Для цього використовували предмети різної ваги.

Результати дослідження показали, що тарган, пролізаючи в вузьку щілину, стискає своє тіло на 40-60%. При цьому він використовує особливу манеру руху, про яку вчені раніше не знали. Таргани користуються скороченням тіла.

Читайте також: Британці дозволили схрещувати людей і тварин

Популярні новини зараз
Росіяни вперше за 8 років зіткнулися із серйозними проблемами в логістиці, удари ЗСУ по складах виявилися неймовірно точними Кирило Буданов з ГУР впевнений, що рф не зупиниться на Донбасі: "Ми не будемо торгувати територіями" Дружина Григорія Решетника Христина показала, наскільки їй "всеодно" на вагітності: "Як може бути інакше" Розповніла Ані Лорак повернулася, але знову промовчала про війну і зганьбилася: "Як дивитимешся в очі?"
Показати ще

Коли комаху намагалися розчавити, то з'ясувалося, що вона витримує вагу в 900 разів більше власного. Корпус таргана гнучкий і міцний одночасно. Він "кам'яніє" і витримує фантастичне навантаження, а при проходженні перешкод стає еластичним.

На основі вивчення таргана, за словами вчених, можна створити універсальний екзоскелет. Зараз вони створюють проект робота-таргана "в стилі орігамі". Він успадкує всі кращі риси свого природного "брата".