Глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров закликає своїх одноплемінників не залишати півострів, недивлячись на погіршення умов після його анексії Росією у минулому році. Окупаційна влада, раніше, заборонила йому в'їзд до Криму,

Про це повідомляє Радіо Свобода.

24 березня, під час свого виступу в Європейському парламенті в Брюсселі Рефат Чубаров нагадав про депортацію кримських татар ще за часів радянського диктатора Йосипа Сталіна.

"Після квітня 2014 ми не виключаємо будь-яких дій з боку Росії, в тому числі депортації цілих народів", - Чубаров.

У 1944 році, саме напередодні Ялтинської конференції, Сталін віддав наказ про проведення масової депортацію. Всього примусово було переселено близько 180 тисяч кримських татар до Середньої Азії. Багато переселенців загинули під час перевезення та на засланні.

Популярні новини зараз

У "Слузі народу" Зеленського вирішили, з ким об'єднатися після виборів: перші подробиці

Притула поділився інтимними подробицями ночі без дружини: "Щоб руку не збивати"

Дорога в один кінець: жахлива ДТП забрала життя у 9 студентів

Європарламент зганьбив Порошенка на весь світ: вказали на його місце на гальорці

Показати ще

Великій кількості депортованих кримських татар та їх дітям вдалося повернутися до Криму в кінці 1980-х і початку 1990-х років. Багато правозахисних групи заявляє про утиски та дискримінацію кримськотатарського населення після окупації Росією півострова минулої весни.

Більшість кримських татар тоді виступали проти анексії Криму.

Чубаров заявив, що зараз спостерігається тенденція еміграції з Криму. Він повідомив, що остання сесія Меджлісу була проведена за допомогою Skype. Причина цього в тому, що всі вісім членів Меджлісу живуть, наразі, на материковій частині України.