Столичні будівельники спокійно проводили будівельні роботи по ремонту сходинок на перехресті Володимирської вулиці і Андріївського узвозу, і не очікували, що виявлять фундамент палацу князя Київської Русі Володимира Великого. Також на місці були кістки людей.

"Загальна площа палацу була близько 500 кв.м (довжина стін - 40 на 6 м), але збереглося тільки 7 м, з них відкрито для перегляду 5 м. Глибина фундаменту - близько метра", - повідомляє параметри будівлі Київ.правда.

Науковий співробітник інституту археології НАН України Віталій Козюба заявив, що палац є унікальним спорудженням часів Київської Русі. Імовірно в ньому приймали гостей, а також звели його в той же час, що і Десятинну церкву князя Володимира. Експерт повідомляє, що будівлю звели з каменю.

Козюба заявив, що столична мерія і Міністерство культури вже знають про дивовижну знахідку будівельників і зараз розглядають варіант, при якому зведуть скляний купол, щоб фундамент палацу був пам'яткою культури і представляв інтерес для туристів. Експерти впевнені, що для створення музейного експоната потрібно близько декількох сотень тисяч гривень. Відновленням палацу займеться столичний меценат.

Читайте також: У Києві поставлять пам'ятник Анні Ярославні

Популярні новини зараз
Головні новини за 8 грудня: штурм ухилянтів працівниками ТЦК, негода в Україні та проблеми з виплатами 60 тисяч за ніч, Дорофєєва на розігріві та жодних воєнкомів: як живеться у раю для ухилянтів Віддали життя за Україну, а їх жбурнули у сміття: на київському цвинтарі справжнє жахіття Воїни ЗСУ потрапили в оточення і 60 годин боролися за життя - вибрався лише один
Показати ще

Нагадаємо, що про відновлення Десятинної церкви активно дбав третій президент України Віктор Ющенко.