У Дністровській воді виявили інфекційний гепатит А, внаслідок якого розвивається гостра хвороба з ураженням печінки. Річка є головним джерелом постачання питної води для мешканців міста Одеси та приміських регіонів.

Про це повідомили у Держсанепідемслужбі України.

"Нашими співробітниками було виявлено вірусний гепатит А воді із річки Дністер на Одещині. Оскільки, саме з неї отримують воду для пиття місцеві мешканці, то це досить важлива та актуальна проблема і на неї мають звернути особливу увагу всі служби та відомства, які мають до цього відношення. Адже йдеться про життя та здоров"я сотень тисяч одеситів. Згадаймо ли випадок на початку 2000-х років, коли через забруднену воду поширилась епідемія кишково-інфекційного захворювання. Тоді постраждало більше трьох тисяч людей. Тому ми маємо зробити все, щоб запезпечувати населення яксіною питною водою", - зазначив Олексій Даниленко, начальник відділу санітарного нагляду Департаменту санітарно-гігієнічного нагляду.

Відомо, що гепатит А потрапляє в організм людини з водою чи їжею. Інша назва вірусу - хвороба Боткіна, яка проявляється повільно. Першими ознаками є втрата апетиту, нудота, ослаблення організму, підвищена температура. Приблизно за тиждень збільшується селезінка, колір шкіри стає жовтим. Хвороба виліковна, проте якщо вчасно не звернутися до медиків дає важкі ускладнення. Під час лікування хворому призначають дієту із великою кількістю вуглеводів та вітамінів.