У пацієнта була злоякісна пухлина на спинному мозку. Для запобігання поширення раку, йому необхідно було видалити другий хребець і замінити його на імплантат. Лікарі з третьої лікарні Пекінського університету використовували протез хребця. Ця операція зробила 12-річного хлопчика першою людиною в світі у якого хребетний імплантат, створений за допомогою 3D-принтера.

На відміну від звичайних збірних ортопедичних імплантатів, 3D імплантати можуть розроблятися відповідно до форми кісток кожного пацієнта. Вони кріпляться до них без використання цементу або ж гвинтів, які з часом можуть втратити зчеплення.

Під час операції, лікарі використовували не тільки 3D імплантат, який був розроблений так, щоб повністю відповідати кістці хлопчика. Також були зроблені і крихітні пори в ньому. Це зроблено для того, щоб кісткова тканина могла вростати в нього і стабілізувати пристрій, а також допомагало б уникнути ризику відшарування з часом. До того ж весь імплантат виготовлений з порошку титану, з якого і створюються ортопедичні імплантати.

Операція тривала 5 годин. Він її добре переніс і тепер його голова, і шия будуть іммобілізовані особливим коміром протягом наступних трьох місяців. Лікарі дають оптимістичний прогнози на його одужання.

3D-друк може зробити революцію в ортопедичній хірургії.

Популярні новини зараз

19-річна онука Ющенка влаштувала нічні покатеньки з маленьким другом

Леся Нікітюк зробила нечуване для рідного Хмельницького, у красуні золоте серце: всі гроші - дітям

Львів'ян розлютили перед святами, обурилися всі: "Магнітики з Путіним?"

Кейт Міддлтон і принц Вільям втратили свого малюка, сльози вже не допоможуть

Показати ще