У пацієнта була злоякісна пухлина на спинному мозку. Для запобігання поширення раку, йому необхідно було видалити другий хребець і замінити його на імплантат. Лікарі з третьої лікарні Пекінського університету використовували протез хребця. Ця операція зробила 12-річного хлопчика першою людиною в світі у якого хребетний імплантат, створений за допомогою 3D-принтера.

На відміну від звичайних збірних ортопедичних імплантатів, 3D імплантати можуть розроблятися відповідно до форми кісток кожного пацієнта. Вони кріпляться до них без використання цементу або ж гвинтів, які з часом можуть втратити зчеплення.

Під час операції, лікарі використовували не тільки 3D імплантат, який був розроблений так, щоб повністю відповідати кістці хлопчика. Також були зроблені і крихітні пори в ньому. Це зроблено для того, щоб кісткова тканина могла вростати в нього і стабілізувати пристрій, а також допомагало б уникнути ризику відшарування з часом. До того ж весь імплантат виготовлений з порошку титану, з якого і створюються ортопедичні імплантати.

Операція тривала 5 годин. Він її добре переніс і тепер його голова, і шия будуть іммобілізовані особливим коміром протягом наступних трьох місяців. Лікарі дають оптимістичний прогнози на його одужання.

3D-друк може зробити революцію в ортопедичній хірургії.

Популярні новини зараз

Інтимні моменти принца Чарльза і принцеси Діани зворушили британців: "Все чого вона коли-небудь хотіла..."

Зрада, маленька донька і дорослі розваги: що відомо про обранця Злати Огнєвіч на "Холостячці" Андрія Задворного

Переможець "Холостячки" Андрій Задворний не повірив Златі Огнєвіч: "Жах, а не вибір"

Зарослий жирком бік Ані Лорак виліз зі штанів, щоб привітатися з фанатами

Показати ще