Китайському екологові Лі Вейдун вдалося виявити ілійську пищуху, яку прозвали "чарівним кроликом". Людству не вдавалося її побачити з 1990-х років.

Спеціально для пошуку еколог і організував пошуки в ареалі проживання звіра. До групи входило 20 добровольців, але пощастило самому організатору.

"Пищуха раптом вистрибнула і перескочила через мої ноги", - сказав еколог з Китаю.

Цікавим є те, що саме Лі Вейдун і є першовідкривачем підвиду ілійськая пищуха. Йому вдалося виявити їх у 1983 році в горах Тянь-Шань в провінції Синьцзян. А назвав тваринку на честь рідного міста Ілі.

На думку еколога, у вимиранні підвиду винне глобальне потепління. Невеликий ссавець живе на голих скелях високо в горах і через танення льодовиків змушене підніматися все вище.

Популярні новини зараз

Від тривалої хвороби померла міністр освіти Любомира Мандзій - Садовий ллє сльози

Максим Галкін ридає через непоправну втрату, Алла Пугачова не зарадить: "Страшна трагедія"

Українцям вимагають заборонити куріння не тільки в громадських місцях, а й у себе вдома: подиміти на балконі не вийде?

Головний хореограф "Танці з зірками" Шоптенко зробила гучну заяву перед фіналом: "Відправлюся на..."

Показати ще

"Їм нікуди відступати. Крім того, це одиночні тварини, і вони позбавлені таких голосових даних, як інші пищухи, тому при появі хижаків не можуть попередити один одного про небезпеку ", - пояснив Лі Вейдун.

Ілійськая піщуха відноситься до сімейства піщухових загону зайцеообразних. За незвичайну зовнішність і рідкість китайці прозвали звірка "чарівним кроликом".