У Києві цього року прогнозують зростання кількості ВІЛ-інфікованих – щонайменше 1,5 тисячі осіб. Відповідні дані оприлюднив заступник голови КМДА Микола Поворозник.

Про це повідомляє 44.ua.

За його словами, загроза існує передусім для дорослого населення, адже протягом минулого року почастішали випадки передачі ВІЛ/СНІД статевим шляхом. Крім того, більшість киян тривалий час просто не знають про свою хворобу, адже вчасно не проходять потрібні аналізи.

Згідно статистики, приблизна кількість інфікованих у столиці станом на початок року становила близько 11,5 тисяч, але медики стверджують, що реальний показник значно вищий: щонайменше 24 тисячі.

Тільки 60% людей із таким діагнозом отримують необхідне лікування та антивірусну терапію, а кожен другий (близько 12 тисяч осіб) навіть не підозрює про зараження, або відмовляється проходити обстеження.

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що у Австралії учні однієї зі шкіл винайшли одні з найдешевших ліків від ВІЛ. Вони коштують щонайменше у 375 разів дешевше від тих, які зазвичай пропонують лікарі: не більше двох доларів.