На Арсенальній площі в Києві, поруч з метро, встановили першу "розумну" велопарковку, яка блокує велосипед завдяки дзвінку з мобільного телефону. Велопарковку місту подарувала компанія-виробник Bikeep.

"Розумні" парковки вже стоять в Будапешті, Мінську і естонському місті Парну і в українській столиці, повідомляє Асоціація велосипедистів Києва.

Велопарковку вирішили встановити на Арсенальній, щоб велосипедисти могли при необхідності скористатися метро для далеких поїздок по місту, залишивши двоколісного друга на площі. Парковка автоматична і повністю безкоштовна. Скористатися нею можна за допомогою мобільного телефону в три етапи:

Читайте також: У центрі Києва на перехожих упав шматок будівлі

- Набрати зі свого мобільного номер, вказаний на конструкції велопарковки. Після цього автоматично відкриється один із замків, який саме – дасть знати миготіння лампочки, вбудованої в кожну велостійку.
- Припаркувати велосипед, зафіксувавши раму і колесо.
- Відкрити замок можна тільки телефонним дзвінком з того ж номера мобільного, з якого замок відкривали при парковці велосипеда.

Популярні новини зараз
Чому яйця не варто зберігати в холодильнику: прості причини, про які ніхто не знав Військовий обурився, що повістки роздали нікчемам, які знущалися з дівчат: "Заберіть їх собі у райвідділ! ЗСУ – не смітник!" Гарно нагодував та несплатив податки: БЕБ запідозрили родичів Юлії Тимошенко у сумнівних оборутках Прості поради, як правильно зварити пшоно: буде дуже смачним і не гірчити
Показати ще