На Арсенальній площі в Києві, поруч з метро, встановили першу "розумну" велопарковку, яка блокує велосипед завдяки дзвінку з мобільного телефону. Велопарковку місту подарувала компанія-виробник Bikeep.

"Розумні" парковки вже стоять в Будапешті, Мінську і естонському місті Парну і в українській столиці, повідомляє Асоціація велосипедистів Києва.

Велопарковку вирішили встановити на Арсенальній, щоб велосипедисти могли при необхідності скористатися метро для далеких поїздок по місту, залишивши двоколісного друга на площі. Парковка автоматична і повністю безкоштовна. Скористатися нею можна за допомогою мобільного телефону в три етапи:

Читайте також: У центрі Києва на перехожих упав шматок будівлі

- Набрати зі свого мобільного номер, вказаний на конструкції велопарковки. Після цього автоматично відкриється один із замків, який саме – дасть знати миготіння лампочки, вбудованої в кожну велостійку.
- Припаркувати велосипед, зафіксувавши раму і колесо.
- Відкрити замок можна тільки телефонним дзвінком з того ж номера мобільного, з якого замок відкривали при парковці велосипеда.

Популярні новини зараз
Абоненти не встигають за темпами "Київстару": тільки поповнили рахунок, а тариф уже подорожчав Залишилися тижні: в Україні пенсіонерам збільшать виплати поза графіком індексації Не знайдуть цього в машині – отримаєте штраф: що можуть перевірити копи Ви подивитесь на лічильники і не повірите очам: як прибрати кілька кубів до кінця місяця без порушень
Показати ще