Сьогодні, 1 березня, у Львові та кількох районах Львівської області випав брудний дощ помаранчевого кольору. У Львівському гідрометцентрі пояснили, що таке незвичне для українців явище інколи трапляється в природі, але воно не становить небезпеки.

"Брудні дощі пов'язані з тим, що у повітря підіймаються частинки, пилу, ґрунту, рослинного пилку та іншого. Вони можуть тривалий час триматися в повітрі. У суху погоду ми не помічаємо, як вони осідають на землю. Коли ці частинки потрапляють у вологу повітряну масу, то випадає брудний дощ", – розповіла ZAXID.NET начальник відділу метеорологічних прогнозів Львівського регіонального центру з гідрометеорології Надія Ясюренко.

Першими дивний дощ помітили автомобілісти - скло під час дощу заливало дуже брудною водою. "Фактично як дуже дрібний пісок з водою", - написав один з автомобілістів у Facebook.

За словами Ясюренко, працівники гідрометцентру перевірили радіаційний фон та кислотність дощу. Усі показники в нормі, тому такий дощ безпечний для здоров'я.

Читайте також: Україну очікують потепління та дощі

Популярні новини зараз

Киян виженуть зі смердючих маршруток

У Львові помер легендарний тренер - виховав десятки чемпіонів, Лобановський перед очима

На київському вокзалі двоє вбивць страшно розправилися з чоловіком - ножем по горлу, і з кручі

Українці закликають Зеленського подати у відставку через брехню та порушення закону: "Пообіцяв – то йди!"

Показати ще

Вона також додала, що таке явище більш характерне для країн Північної Африки, але трапляється і в Україні, хоча й рідко. Наприклад, минулого року волога погода була під час цвітіння сосен у Карпатах, через що падав брудний дощ жовтого кольору.