Сьогодні, 1 березня, у Львові та кількох районах Львівської області випав брудний дощ помаранчевого кольору. У Львівському гідрометцентрі пояснили, що таке незвичне для українців явище інколи трапляється в природі, але воно не становить небезпеки.

"Брудні дощі пов'язані з тим, що у повітря підіймаються частинки, пилу, ґрунту, рослинного пилку та іншого. Вони можуть тривалий час триматися в повітрі. У суху погоду ми не помічаємо, як вони осідають на землю. Коли ці частинки потрапляють у вологу повітряну масу, то випадає брудний дощ", – розповіла ZAXID.NET начальник відділу метеорологічних прогнозів Львівського регіонального центру з гідрометеорології Надія Ясюренко.

Першими дивний дощ помітили автомобілісти - скло під час дощу заливало дуже брудною водою. "Фактично як дуже дрібний пісок з водою", - написав один з автомобілістів у Facebook.

За словами Ясюренко, працівники гідрометцентру перевірили радіаційний фон та кислотність дощу. Усі показники в нормі, тому такий дощ безпечний для здоров'я.

Читайте також: Україну очікують потепління та дощі

Популярні новини зараз

Розалі Номбре з "Холостяк 11" опинилася на дивані "ганьби": "Мій дебют"

Вікторія Булітко з "Дизель шоу" розповіла про ревнощі коханого до артистів: "Дуже"

Скорочення літніх канікул в Україні: коли і скільки діти відпрацьовуватимуть скасовані іспити та пропущені уроки 

Володимир Остапчук з каблучкою з'явився на "Холостяку": "Продовжу відносини з тією, хто..."

Показати ще

Вона також додала, що таке явище більш характерне для країн Північної Африки, але трапляється і в Україні, хоча й рідко. Наприклад, минулого року волога погода була під час цвітіння сосен у Карпатах, через що падав брудний дощ жовтого кольору.