У кіосках, розташованих на території метрополітену, продають продукти харчування із непрацюючих холодильників. У їхніх власників зазвичай немає дозволів на торгівлю, і таким чином вони тільки імітують роботу свого охолоджувального обладнання.

"Такі об'єкти відключені від електропостачання, оскільки порушують Норми пожежної безпеки, прийняті на рівні держави ще у 2012 році , - пояснила "Знай" радник начальника КП "Київський метрополітен" Наталія Макогон. - Однак люди ставлять акумулятори і підсвітки у холодильниках, де продається м'ясо, торти, вироби з начинками. Начебто обладнання працює, але насправді вимкнене".

Читайте також: Києву загрожує епідемія кишкової палички

Макогон попереджає, що купувати у нинішню спекотну погоду будь - які продукти у таких місцях вкрай небезпечно, і вже зафіксовані випадки отруєнь відвідувачів метро, не дивлячись на те, що постійно ведеться інформування про цю небезпеку. Постраждалі пасажири зверталися до керівництва метро, але там їм можуть лише відповісти, що МАФи із вимкненими холодильниками працюють поза законом.

У 2012 році Міністерство інфраструктури змінило Правила пожежної безпеки, тому близько половини МАФів у метро стали незаконними.

Популярні новини зараз
Захід втомився терпіти витівки путіна, і поставив йому останній ультиматум: "Піде мочилово на повну" Втрачають смак і стають небезпечними: які продукти категорично не можна заморожувати Користь чи шкода: чи можна насправді їсти на сніданок вівсянку Гаманці пенсіонерів стануть "пухлішими": хто отримає велику надбавку в 2023 році
Показати ще

"Нинішні норми передбачають прохід для пасажирів не менше, ніж 6 метрів, - говорить Наталія Макогон. – Відповідно, частина конструкцій виявилася поза законом".

Наразі, коли в країні продовжується АТО, а в поліцію часто поступають дзвінки про замінування станцій метро, необхідно забезпечувати максимально вільний прохід по переходах. Тому після закінчення договорів та за судовими рішеннями проводиться демонтаж кіосків. За останній час від МАФів "почистили" станції "Л. Толстого", "Поштова площа", "Видубичі" та "Харківську".