11 березня, Верховний суд України підтвердив законність вимог Генеральної прокуратури про повернення державі контрольного пакету акцій Запорізького алюмінієвого комбінату. З 2006 року він належав кіпрській компанії Velbay Holdings Ltd.

"Вища судова інстанція поставила крапку в багаторічній суперечці про розірвання договорів купівлі-продажу 68,01% акцій ВАТ "Запорізький виробничий алюмінієвий комбінат" вартістю згідно з договором понад 380 млн грн та повернення їх у власність держави", - йдеться в повідомленні пресс-служби прокуратури.

Підставою для пред'явлення позову Генпрокуратурою стало невиконання інвестиційних зобов'язань компанією Velbay Holdings перед державою щодо погашення заборгованості заводу в 75 млн дол. за кредитним договором з Державним експортно-імпортним банком України.

Наголошується в повідомленні також, що обґрунтованість вимог прокурора підтверджують суди апеляційної та касаційної інстанцій.

Раніше, 22 березня 2012 року Господарський суд Києва вирішив повернути у власність України 68% акцій ЗАлКу, які до цього належали компанії російській компанії РУСАЛ за невиконання інвестиційних зобов'язань. Рішення по цій справі прийняв Київський апеляційний господарський суд. Однак, в касаційному порядку РУСАЛ оскаржив його.

Популярні новини зараз

Відкинутий Златою Огнєвіч Тарапата готує "компромат" після участі в "Холостячці": "Є що сказати"

Сестра на годину: українська школярка вигадала, як заробити у вільний від навчання час

Оля Полякова розповіла, як працювала глоткою по 230 днів: "Приїхала, труси поміняла і поїхала"

Зірку серіалу "Моя прекрасна няня" поховали: донька ридала над труною, а Сергій Жигунов навіть не приїхав

Показати ще

"Запорізький виробничий алюмінієвий комбінат" був єдиним в Україні виробником первинного алюмінію з потужністю в 100 тис. тонн на рік.

Комбінат оголосив про припинення випуску первинного алюмінію у квітні 2011 року. На даний момент потужності комбінату з виробництва алюмінію законсервовані і припинив випуск глинозему.

Власником об'єднаноъ компанії "Російський алюміній" (РУСАЛ) є відомий російському бізнесмен Олег Дерипаска.