28 травня у столиці України напередодні святкування Дня Києва Асоціація платників податків України провела акцію "Біла хвиля", метою якої було привернення уваги громадян до проблем корупції, заохочення практики ведення прозорого бізнесу та впровадження принципів чесного ведення підприємництва.

Проект "Clear Wave" був створений в Литві і вже 9 років поспіль проводиться під патронатом президента Литовської республіки Далі Грібаускайте. Київ приєднався до "Білої хвилі" вперше.

Акція розпочалась о 10:00 ранку на Майдані Незалежності біля пам'ятника Архангела Михаїла, звідки волонтери - 72 студенти Національного університету державної податкової служби України – поїхали по районам Києва. Одночасно акція проходила в Гідропарку, Голосіївському районі, на ВДНХ, Майдані Незалежності, у Маріїнському парку, біля Арки Дружби народів та на Андріївському узвозі. Волонтери у футболках з написами "У цій країні немає місця тіні!" та "Об'єднати зусилля, щоб подолати тінь!" інформували жителів та гостей міста про шкоду, яку завдає країні тіньова економіка і те, чого можна було б досягнути, якби витрати бюджету були використані належним чином. Студенти роздавали перехожим буклети та запрошували заповнити анкету. У кожному з районів стояла інформаційна палатка, у якій люди отримували консультацію та інформаційні матеріали.

У буклетах, зокрема, доводилося до відома громадян, що щомісячно до них не доходить 10 млрд гривень, у той час як за рахунок частини цих коштів можна було б побудувати 545 км якісних доріг, 200 дитячих садків, 50 сучасних шкіл і багато іншого.

Початок флешмобу на Майдані Незалежності оголосив Президент Асоціації платників податків України Грігол Катамадзе: "Зараз, коли ми починаємо нашу акцію тут, на Майдані Незалежності, в цей самий час така сама акція проходить у трьох прибалтійських столицях! Україна – це Європа, тому ми приєднались до "Білої хвилі". Ми приєдналися вперше, але не збираємося зупинятися до тих пір, доки українська економіка не вийде з тіні. Дуже символічно, що за нашими спинами стоїть завтрашній день України - студенти Університету державної фіскальної служби України. Вони сьогодні почують від киян, як треба чесно вести бізнес і як йому треба допомагати".

Популярні новини зараз
Субсидії, зарплати та пенсії: які зміни принесе українцям лютий Військкомат ловить, як злочинців: українці вимагають заборонити видавати повістки на вулиці, у ТРЦ та магазинах Дружина "котлети" Тищенко підігріла скандал із Таїландом гарячими фото: вважає, що вийде перетворити на жарт Кому за 70: всі пенсійні доплати, які мають отримувати українці цієї вікової категорії
Показати ще

Читайте також: ТОП-5 податків, які заважають українській економіці

До київської акції приєдналася начальник Головного управління ДФС у м. Києві Людмила Демченко, зазначивши, що близько 200 столичних мільйонерів досі не подали декларації. "2640 мільйонерів у м.Києві задекларували значні суми. Необхідно донести до киян, хто не встиг, що треба подати декларації, сплатити податки до бюджету, і цим самим вийти з тіні, бо це майбутнє нашої країни, - закликала Л.Демченко.

Серед перехожих, які отримали інформаційні буклети від волонтерів, була й колишній Міністр фінансів України Наталія Яресько, яку студенти випадково зустріли на Андріївському узвозі.