В українських водійських посвідченнях нового зразка будуть виключені деякі категорії, але додадуться нові. У 2017 році в Україні розпочнеться видача прав єврозразка. У них з'являться дві нові категорії - АМ і А2.

Категорія АМ дозволить керуватити двоколісними або триколісними транспортними засобами максимальна швидкість яких не перевищує 45 км/год. Інша категорія, А2, дозволятиме їздити на мотоциклах з потужністю не більше 35 кВт (48 к.с.), а співвідношення потужності до вага не вище 0,2 кВт (0,27 л.с.) на 1 кг.

При цьому в нових правах виключать існуючу категорію Т, вона дозволяла управляти трамваями і тролейбусами.

Також, з 2017 року зміниться максимально допустимий вік для одержання деяких категорій прав. Надалі, буде складніше отримати категорію А так, як її будуть видавати починаючи з 20 років. Зараз такі її можуть отримати особи у віці 16 років. Аналогічна ситуація з вантажівками категорії С. Зараз дозвіл на управління ними отримують в 18 років. Через два роки він буде видаватися з 21 року; з вантажівками, які експлуатуються з причепами СЕ - зараз з 19 років, а буде з 21 року.

Категорії D і DE (автобуси і транспортні засоби з причепами) будуть видавати вже з 24 років. Сьогодні їх видають з 21 року.

Популярні новини зараз

Ольга Фреймут вперше показала розкішну квартиру в центрі Києва: "Прискіпливо займалася дизайном"

Українці найчастіше гинуть не від Covid-19: результати досліджень

Курс валют на 23 листопада: прийшов час рятувати кишені, що буде з гривнею

Дружина Дзідзьо зворушливо привітала коханого архівними фото з-під вінця: "Пробач, я спізнилась на весілля"

Показати ще

Лояльнішими стане відношення до віку осіб, які управляють легковими та легкими вантажівками з причепами (категорія BE і С1Е) - зараз такі права можна отримувати з 19 років, а з 2017 року - вже з 18.

Раніше, Кабмін України, розпорядженням №114 від 18.02 2015 року, затвердила введення прав єврозразка. Це передбачено планом імплементації Директиви 2006/126 / EC Європейського Парламенту та Ради від 20 грудня 2006 року про водійських посвідченнях.