Спеціалісти винайшли оптимальний спосіб переробки забрудненого повітря.

Про це повідомляє Naked science.

Стартап Graviky Labs нещодавно створив "перші чорнила із забруднень повітря". Система складається з модуля, який кріпиться до вихлопної труби автомобіля і вловлює крихітні (до 2,5 мкм діаметром) частки сажі, що залишаються через неповне згоряння палива.

Тобто, шкідливе повітря перетворять на звичайне чорнило для кулькових ручок.

Розробники повідомили, що в кожній ручці міститься 30 мл чорнила, які виходять з сажі, викинутої автомобілем за 30-50 хвилин роботи.

Популярні новини зараз
Кому дістануться нові виплати у 6600 грн: куди звертатися "Холостяка" Алекса Топольського запитали про інтим перед 7 випуском: "Не шкодуй" "Ходив, просив, залишусь без коштів": українці можуть забути про гроші в "Ощадбанку" на рік Дженна Ортега та всі актори з "Венздей" не могли митися на зйомках у Румунії: "Ми пережили..."
Показати ще

"Залежно від двигуна та інших факторів, до 80-90% твердих частинок, що створюються автомобілем, - це вуглець. Саме це нам і потрібно", - підкреслили винахідники.

Читайте також: Безглуздий винахід за $700: Wi-Fi роутер з соковижималкою

Щоб допомогти втілити ідею в життя, спеціалісти звернулися до графіті-художників, які за допомогою таких чорнила прикрасили одну з стін Гонконгу. "Забруднення, які могли осісти в легенях мільйонів людей, стали витвором мистецтва", - підкреслили вони.

Нагадаємо, раніше колишній генеральний директор компанії Organic Avenue, яка спеціалізувалась на продажі вегетаріанських продуктів, Дуг Еванс винайшов на перший погляд корисну, але надто дорогу річ. Він створив Wi-Fi роутер з соковижималкою, вартість якого складає 700 доларів.