Учені заявили про те, що глобальне потепління може призвести до вивільнення ядерних відходів , які були поховані в льодовиках Гренландії.

На думку дослідників, танення льодовиків сприяє вивільненню американської військової бази Camp Century, повідомляється в статті, опублікованій в журналі Geophysical Research Letters.

У 1959 році в США інженерний корпус армії побудував базу Camp Century під поверхнею північно-західній частині крижаного покриву Гренландії. Там військові планували вивчати можливість запуску балістичних ракет в рамках крижаного щита.

Читайте також: Глобальне потепління обвалить світову економіку

Уже в 1967 році базу залишили та заховали під масивним шаром льоду і снігу. Зараз же дослідники встановили, що глобальне потепління може призвести до того, що частина крижаного покриву бази може розтанути.

Популярні новини зараз

Тіна Кароль ледь не загинула за кордоном: "Чимдуж тікала"

В окупованому Криму катастрофа: страшна стихія накрила півострів, тисячі людей в небезпеці

Після обшуків на "Прямому" Матвій Ганапольський зробив скандальну заяву: "Те, що хочуть від нас чути"

Повне відео постільної сцени з голою дружиною Харламова Асмус злили в мережу: "Скільки заплатили?"

Показати ще

Вивчивши документи, дослідники встановили, що на базі зберігається близько 200 тисяч літрів дизельного палива і 240 тисяч літрів стічних вод. На думку вчених, ці відходи становлять небезпеку, оскільки можуть потрапити в океан і вплинути на морські екосистеми.

Танення льодів сприяє вивільненню похованою в льодах військової бази Camp Century.

Нагадаємо, що в 2015 році вчені говорили про те, що льодовик тане дуже швидко. Через це рівень світового океану може вирости на 50 сантиметрів, що в свою чергу, позначиться на прибережних зонах багатьох держав.

Також екологи попереджали, що підвищення температури повітря в середньому на планеті і посилення теплих течій можуть викликати масштабне танення гренландських льодовиків.