За кілька років Україна буде здатна забезпечити себе газом власного виробництва, і відмовитися від імпорту з іноземних країн. Про це на своїй сторінці у Facebook написав журналіст Святослав Швецов.

"У 1975 р в УРСР видобувалося 68,7 млрд. М3 природного газу. Газ поставлявся в РРФСР. На той час УРСР була найбільшою "країною" з видобутку природного газу в Європі. Для розуміння. Зараз Україна видобуває 16-17 млрд М3 на рік і ще близько 20 млрд.", - сказано в повідомленні.

Читайте також: Європейці відмовляються від російського газу

Крім того, Швецов зазначив, що Україна навіть 40 років тому видобувала значно більшу кількість газу, тому є всі можливості протягом тривалого періоду часу перейти на власне виробництво і забезпечення населення.

"Коли мені в 2012 році розповіли, що Януковичу американці пропонували підняти за 10 років видобуток природного газу (НЕ сланцевого!) в Україні до рівня "завалить газом на експорт підлогу ЄС" - я не повірив. Виявляється, це всього лише відновлення рівня видобутку 40-річної давності. Янукович відмовився, до речі", - додав він.

Популярні новини зараз

Ведуча 1+1 Алла Мазур показала свою надійну опору у боротьбі з онкологією: "Не дозволив мені здатися"

Тіна Кароль приховувала коханого? Відомий продюсер розкрив карти: "Стали рідними"

У Львові помітили розкішний британський кросовер за ціною тисяч мінімалок - простим українцям такого не купити

П'ятирічний хлопчик виніс з палаючого будинку маленьку сестричку і повернувся за собакою: герою аплодує весь світ

Показати ще

Нагадаємо, прикладом для України в цьому питанні може стати Румунія. Румуни відмовилися від імпортного газу, і почали накопичувати власний у спеціальних сховищах.