Останнім часом почастішали випадки шахрайства, здійснюваного по інтернету і телефону. Загальний збиток від злочинних дій в цьому році за вісім місяців склав близько 27 мільйона гривень. Кожен день до 50 осіб заявляють про телефонні шахрайства, також існує до 120 сайтів, які використовують для розіграшів. Про це заявив начальник Департаменту по боротьбі з кіберзлочинністю Сергій Демедюк і розповів основні ознаки того, як діють телефонні шахраї.

Демедюк зазначив, що в таких ситуація використовують схему, згідно якої людина щось виграла по акції і йому необхідно доплатити решту суми. Перед тим, як вимагати гроші, до людини втираються в довіру.

"Відразу грошей у людини ніколи не вимагають. Спочатку надішлють електронною поштою пакет документів нібито на володіння, скажімо, автомобілем, ще пару раз подзвонять, щось уточнять, привітають, довідавшись про людину більше через соцмережі, поговорять про приємне ... І лише коли жертва, витративши час і сили на заповнення різних бланків, звикне до думки, що вона - власник машини, тоді і настає час для шахраїв, щоб заявити про необхідність якогось платежу", - повідомляє Демедюк в інтерв'ю на ресурсі Сегодня.

Шахраї викидають SIM-картку відразу ж після одноразового дзвінка, але кіберполіція співпрацює з банками, тому їх легко відстежити по грошовим переказам. За словами Демедюка, кожен день затримують по 2-3 групи шахраїв.

"Знай.ua" повідомляв, що шахраї приписують українцям кредитні борги.

Популярні новини зараз
Українцям розповіли, чи готуватись до лютих морозів узимку: синоптики зробили помісячний прогноз Екстрасенс Гордєєв розкрив диявольський план путіна - пробудити антихриста: "Отримати зірочку від Люцифера" Ціни на ринках України злетіли до нового максимуму: рекордсмени яйця, сало та деякі овочі Ціни на гречку досягли сезонного мінімуму: які цінники на полицях магазинів
Показати ще