На тимчасово окупованих територіях України істотно збільшилася кількість диких лисиць і вовків, які можуть переносити сказ. З початку бойових дій, з 2014 року, на території "народних республік" заборонено полювання, так як багато ділянок залишаються замінованими.

Як відзначили "УНН" в Держлісагентстві, сьогодні лісовый охороні та користувачам мисливських угідь вдається контролювати і регулювати чисельність тварин не окупованій частині України. Тут чисельність вовків, за даними обліків 2016 року, становить близько 2 тисяч голів, а чисельність лисиць - близько 57 тисяч голів.

"Але, на жаль, сьогодні нам не вистачає об'єктивної інформації щодо кількості мисливських тварин з тимчасово окупованих територій України", - відзначили в Держлісагентства, відомстві, що проводить моніторинг захворювань на сказ у диких тварин.

Чиайте також: КМДА заведе власний зоопарк

Співрозмовник "УНН", розповів, що на тимчасово окупованих територіях Луганської області значно зросла кількість мисливських тварин, зокрема, лисиць, вовків, диких кабанів, які можуть розносити сказ. За словами джерела, відстріл диких тварин проводився там всього кілька разів, після випадків, коли вовки або лисиці заходили в населені пункти і кусали людей.

Популярні новини зараз
В українських супермаркетах слідом за гречкою почали падати ціни на іншу популярну крупу В Україні зросте ціна на картоплю, яка до останнього "тримала" планку: у чому причина Ціни на ринках України злетіли до нового максимуму: рекордсмени яйця, сало та деякі овочі Найпотужніший екстрасенс Хаял Алекперов назвав дату кінця війни в Україні: "Я не Бог, але..."
Показати ще

У той же час, за даними Держлісагентства, міграція тварин через лінію розмежування ускладнена в зв'язку з проведенням АТО і порушенням звичних шляхів міграції.