Впродовж місяця на станціях по встановленню газобалонного обладнання довжелезні черги, тому що все більше і більше українських водіїв переходять на газ. Ціни на бензин від початку поточного року зросли більше, ніж на 20 % - середня вартість 95-го на українських заправках 25 грн за літр, газу - 14 грн.

У зв"язку із шаленим попитом ціна на встановлення газобалонного оснащення теж значно виросла. Зараз така послуга та відповідне обладнання коштує в середньому 500 євро, а рік тому - двічі менше. Проте водії вважають, що все одно це вигідніше, ніж купувати бензин за космічними цінами.

"По роботі я багато їжджу, тому бензину спалюю чимало. А платити майже тридцятку за літр це не реально, навіть й зарплати не вистачить. І здешевлення його ніхто не прогнозує. Газ двічі дешевший, тому установка його мені окупиться за кілька місяців. Кілька знайомих, як тільки бензин став дорожчати машини перевели на солярку, думали так економніше буде їздити. Але через хороший попит ціна на солярку піднялася ще й на кілька гривень більше, ніж на паливо, тому не пощастило. Сподіваюся, що через цей ажіотаж водіїв навколо газу його вартість не підніметься теж так високо", - каже вінничанин Віктор Мельник.

Експерти і надалі не прогнозують здешевлення пального в Україні.

"У поточному році попит на бензин в Україні знизився більше, ніж на 20 %. Ціна на газ разом із вартістю бензину теж значно виросла. Жодному вітчизняному оператору не вигідно продавати пальне за такими високими цінами, бо це гальмує економічний розвиток. Але кожен прив"язаний до курсу долара, тому з кожним зростанням валюти на одну гривню, ціна на пальне підвищуватиметься в середньому на 55 копійок", - каже Сергій Куюн, директор консалтингової компанії.

Популярні новини зараз

"Через 20 хвилин буде вибух": Верховну Раду оточили, що відбувається

Коломойський хоче для Порошенка смертної кари

Портнов заявив про нову коаліцію в Раді, Зеленському не сподобається: "Токсичний Порошенко пронизав в уряд"

Повне відео постільної сцени з голою дружиною Харламова Асмус злили в мережу: "Скільки заплатили?"

Показати ще