Українську волонтерку затримали в Криму

поділитись
Наталію Ващенко, українського волонтера затримали в Криму, їх заборонили залишати півострів, вилучили техніку

В анексованому Криму до жінки, донька якої український волонтер, увірвалися працівники ФСБ з обшуком.

Інцидент стався ще другого червня. Наталія Ващенко – волонтер, приписаний в Криму, що проживає в Дніпрі багато років, приїхала на півострів провідати маму.

"У будинок до матері о 8 ранку 2 червня увірвалися люди. Їх було шестеро. Вони були у цивільному, один з них показав посвідчення співробітника ФСБ і постанову суду на огляд квартири. Постанова було видано суддею Кузьміною з Керченського міського суду. Силовики привели з собою двох понятих. Одна з понятих - голова нашого житлового кооперативу. Силовики погрожували зламати двері і застрелити мою собаку", - повідомила волонтерка.

Також жінка заявила, що працівники Федеральної служби безпеки забрали її ноутбук, що Наталія привезла з собою з Дніпропетровська, а також комп'ютер її мами та жорсткі диски старого непрацюючого комп'ютера.

Під час проведення обшуку в жінки знайшли два сувенірних українських шеврони, один з них Української повстанської армії, та прапорець "Правий сектор". Як повідомила жінка, після обшуку її забрали у ФСБ для дачі свідчень.

"Ніяких документів про обшук і затримання на руки мені не дали. Сказали наполегливо, що маю поїхати з ними. Про те, що я можу відмовитися, мене не попередили. Там, на Леніна, 8 я провела понад 2 години. Питали, чи я була в АТО, чому доглядала за пораненими в госпіталі Дніпропетровська, як ставлюся до того, що Крим тепер російський, чому у мене в друзях на Фейсбук є українські військові-кримчани", - зазначила затримана.

Жінці пообіцяли повернути вилучену техніку протягом 10 днів та заборонили залишати Крим. На руки не дали навіть копій документів.

Жінці може загрожувати в'язниця за "тероризм" та "антиросійську діяльність" в Криму.

Автор матеріалу: 
Znaj.ua
Теги: 
волонтер, волонтерство, Крим
СБУ блокувала вивезення з України деталей для російського військового флоту
0
0
03:43 23.03.2018
Днями вона займала зовсім інше положення
0
0
01:11 23.03.2018
Росія доставила на окупований півострів турбіни Siemens з порушенням міжнародних санкцій
0
0
23:32 22.03.2018