Кабінет міністрів України вніс зміни в Статут Укрзалізниці, згідно з яким уряд буде колегіально ухвалювати рішення щодо компанії.

Про йдеться в повідомленні "Урядового порталу".

Читайте також: Вагони-примари і неадекватні тарифи: підсумки роботи Балчуна біля керма Укрзалізниці

Таке рішення Кабмін ухвалив, щоб удосконалити своє управління компанією, як єдиного акціонера і засновника Укрзалізниці.

До цього моменту частину функцій з управління компанією виконувало Міністерство інфраструктури.

Популярні новини зараз
Це варто знати всім українцям перед Великоднем-2023: паски, що потріскались, кольоровий захід сонця, зозуля та інші прикмети Це творчість: син Черкаського губернатора Івана Табурця у нетрадиційних позах підкорює матраци Парижа Цінували за практичність навіть за океаном: як виглядав експортний варіант легендарної "Таврії" Пенсіонерам, які працюють, зробили попередження: доведеться сплатити податок
Показати ще

"Відтепер всі рішення щодо управління компанією і її звітністю прийматиме Кабінет міністрів, який є колегіальним органом, до його складу входить також і міністр інфраструктури. При цьому, Мінекономрозвитку зможе лише готувати проекти відповідних рішень", - відзначили в прес-службі КМУ.

В уряді впевнені, що прийняття колегіальних рішень на противагу суб'єктивним, які робилися раніше, неодмінно знизить ризики і підвищить ефективність роботи Укрзалізниці.

Крім того, змінять і склад Наглядової ради компанії. Після проведення відповідного конкурсу в нього увійдуть незалежні директори, як того вимагають зміни до законодавства.

В уряді також нагадали, що після зміни керівництва, компанія в 2016 році отримала кілька сотень мільйонів гривень прибутку, на відміну від 2015 року, який Укрзалізниця закінчила зі збитками в 16 млрд грн.

Як писав раніше інформаційний портал "Знай.uа", після того, як Укрзалізниця перейде під управління Кабміну у глави компанії Войцеха Балчуна з'явиться більше свободи дій, він буде мати повноваження на рівні міністра.