Асоціація платників податків України ініціює лібералізацію податкового законодавства для IT-сектору. Сьогодні підписано відповідний меморандум із юридичною компанією "Юскутум", яка спеціалізується на праві в області IT.

Сторони спільно розроблять зміни до чинного Податкового кодексу й запропонують до розгляду профільним комітетам ВРУ. Поправки будуть враховувати досвід зарубіжних технопарків, а також можливості та специфіку галузі в Україні.

"Для нас дуже важливим є підписаний сьогодні меморандум. Ми очікуємо, що тепер зможемо не тільки успішно захищати інтереси IT-компаній - членів нашої Асоціації, а й збільшити їх кількість у складі АППУ. Паралельно з цим ми хочемо, щоб пішов процес створення й ухвалення нового, ліберального Податкового кодексу, який буде відображати інтереси, в тому числі, й IT-ринку. Це відкриє величезні можливості для економіки України", - сказав Президент АППУ Грігол Катамадзе.

Крім того, нове податкове законодавство допоможе змістити акцент з аутсорсингу, збільшити доходи в бюджет, а також зупинити витік фахівців. За різними оцінками, за роки незалежності з України вже виїхало близько 50 тисяч ITшників. "У сучасному конкурентному світі без кордонів ми не можемо змусити IT-фахівців не виїжджати з країни. Тому ми бачимо головним завданням для комітету вивчити найбільш конкурентні для IT-ринку системи оподаткування в прогресивних країнах і запропонувати їх для впровадження у нас в Україні. У цьому нам допоможе компанія "Юскутум", яка відома успішної юридичною практикою в сфері IT. Сприятлива система оподаткування - єдиний можливий якір і магніт для IT компаній", - сказав глава IT-комітету Асоціації Валерій Омельченко.

Зі свого боку керуючий партнер "Юскутум" Артем Афян додав, що досвід компанії допоможе не тільки спростити, а й осучаснити Податковий кодекс: "У нинішньому неможливо знайти слово "блокчейн", там немає інтеграції, в ньому "додаток" - це тільки до контракту. Зараз дуже важливо, щоб державна машина змогла знайти підхід до такої делікатної сфери як інформаційні технології. І почати потрібно саме з податків".

Популярні новини зараз

Юля "Зайка" у весільній сукні розкрила інтригу після "Холостяка": "Хто наречений?"

Леонід Кравчук у реанімації підключений до ШВЛ - ЗМІ

Марина Боржемська влаштувала доньці казковий День народження, Узєлкова не видно: "На святі не був?"

Зірка "Величного століття" Мер'єм Узерлі показала сімейну ідилію: справжнє жіноче царство

Показати ще