12 березня прем"єр-міністр України Арсеній Яценюк пообіцяв якнайшвидше повернути у державну казну майже 1,5 млрд дол. Це гроші колишнього президента України Віктора Януковича та його прибічників, які взяли під арешт у минулому році.

"Кабінет міністрів України вже подав звернення до прокуратури, щоб арештовану суму у розмірі 1,42 мільярдів доларів тепер конфіскували. Тоді ми зможемо ефективно використати їх для поповнення держбюджету та розвитку української економіки", - сказав Яценюк.

Раніше в українській генпрокуратурі повідомляли, що за конституцією України, щоб повернути арештовані кошти до держбюджету необхідно їх конфіскувати.

"Дозвіл на конфіскацію ухвалює лише суд після винесення вироку. Ми внесли відповідний закон до Кабміну про спеціальну конфіскацію арештованих коштів. Він й включає додаткові кримінальні злочини, вчинені на Майдані. Відтак земля, маєтки та гроші Януковича, Пшонки, Азарова, Захарченка та інших з їх оточення можуть бути конфісковані до бюджету країни", — сказав Віталій Ярема, екс-генпрокурор України.

Нагадаємо, що протягом минулого року було заарештовано 1,340 млрд дол, знайдених на рахунках 42 компаній-нерезидентів, до яких мали відношення сім"я Януковича, близько 2 млрд за кордоном та загалом близько 8 млрд дол в Україні із рахунків Януковича та його команди.

Популярні новини зараз

В українських супермаркетах посеред зими з'явилася черешня - 1.5 тисячі за кілограм і вже гниє: "Виглядає на 9.99"

"Це Різдво потрясе світ": чоловік стверджує, що прийшов з 2485 року, і попередив людство

В Україні знизять ціну на газ з 45 до 8 гривень, однак пощастить не всім: названо категорії

Олена Кравець з "Квартал 95" показала, що вчудила її донька Маша: до такого не додумалися навіть діти Олі Полякової

Показати ще