В Харкові 16-літній підліток загинув від сказу. Хлопець помер в реанімації декілька днів тому. Фахівці встановили, що харків'янин доглядав за своїм котиком, якій раптово захворів. Коли відносив його в тепле місце, тварина вкусила хазяїна за палець. Той не звернув на це уваги. А за два дні кошеня померло.

"За два місяці хворого привезли до лікарні з розвиненою клінікою сказу. Тварина не була привита", - кажуть в обласній санітарно-епідеміологічній службі. Там відмічають, що це перший смертельний випадок за декілька останніх років.

Зараз по місту поставили близько сотні мобільних пунктів, де власники тварин можуть за три гривні зробити щеплення своїм підопічним. Пояснили, що практики лікування тварин від сказу в Україні немає. Тому легше зробити профілактику, ніж потім отримати неприємний "сюрприз".

За даними Державної СЕС, в січні-лютому в Україні на сказ захворіла одна людина. Торік епідеміологи зафіксували чотири випадки.

В Києві минулого року було два таких повідомлення. Перший випадок стався в Голосіївському районі. На базі відпочинку "Конча-Заспа" сторожовий собака загриз хвору лисицю, а згодом помер. Ще один неприємний випадок стався з родиною киян, які купили мале кошеня на "Пташиному ринку" по вул. Фрунзе. Тваринка померла, а результати аналізів показали небезпечну хворобу.

Популярні новини зараз

Від 2400 до 3900 гривень: українців у 2022 році очікують 7 підвищень пенсій - коли і на скільки

Людмила Балан в короткій спідниці переплюнула Тіну Кароль, знайшла синові іншу: "У доньки годиться"

Вийшла заміж двічі, став батьком і перемогла рак: що змінилося в життях зірок "Величного століття" за 10 років

0,2 не вирок? У суді розповіли, в яких випадках українців не оштрафують за п'яне водіння

Показати ще