В Харкові 16-літній підліток загинув від сказу. Хлопець помер в реанімації декілька днів тому. Фахівці встановили, що харків'янин доглядав за своїм котиком, якій раптово захворів. Коли відносив його в тепле місце, тварина вкусила хазяїна за палець. Той не звернув на це уваги. А за два дні кошеня померло.

"За два місяці хворого привезли до лікарні з розвиненою клінікою сказу. Тварина не була привита", - кажуть в обласній санітарно-епідеміологічній службі. Там відмічають, що це перший смертельний випадок за декілька останніх років.

Зараз по місту поставили близько сотні мобільних пунктів, де власники тварин можуть за три гривні зробити щеплення своїм підопічним. Пояснили, що практики лікування тварин від сказу в Україні немає. Тому легше зробити профілактику, ніж потім отримати неприємний "сюрприз".

За даними Державної СЕС, в січні-лютому в Україні на сказ захворіла одна людина. Торік епідеміологи зафіксували чотири випадки.

В Києві минулого року було два таких повідомлення. Перший випадок стався в Голосіївському районі. На базі відпочинку "Конча-Заспа" сторожовий собака загриз хвору лисицю, а згодом помер. Ще один неприємний випадок стався з родиною киян, які купили мале кошеня на "Пташиному ринку" по вул. Фрунзе. Тваринка померла, а результати аналізів показали небезпечну хворобу.

Популярні новини зараз

Міністр освіти Новосад заявила, що в Україні забагато вчителів: "В нас проблема"

Розкішні груди Лорак ледь не випали з міні-сукні: пристрасні танці на сцені

В Україні скасують групи інвалідності: що отримають натомість люди з особливими потребами

Ніхто не знав, що робити: в Одесі на берег викинуло "рогате чудовисько", моторошне фото

Показати ще