У Венеції стартував найстаріший у світі кінофестиваль. Міжнародна виставка кінематографічного мистецтва, як офіційно називається показ конкурсних стрічок, 73-й раз проходить в Палаці кіно на острові Лідо у Венеціанській лагуні.

Кінофестиваль відкрився церемонією вручення почесного "Золотого лева Святого Марка", що присуджується за внесок в кінематограф. З цього року дирекція фестивалю та Венеціанської бієнале вирішила присуджувати по дві почесні нагороди.

Перша статуетка дісталася польському режисерові Єжи Сколімовському. Другим володарем "Золотого лева" за внесок в кінематограф став французький актор Жан-Поль Бельмондо, нагородження якого відбудеться 8 вересня.

Читайте також: Шість нових фільмів, які потрібно побачити (відео)

Основну програму критики вже назвали "битвою титанів" - в ній два десятка картин. Більшість з них зняті такими іменитими режисерами, як Вім Вендерс, Франсуа Озон, Емір Кустуріца, Терренс Малік, Андрій Кончаловський. Відкриє показ комедія "Ла Ла Ленд" режисера Дем'єна Шазелла, вона розповідає про історію мюзиклу в США.

Головуватиме в журі режисер "Краси по-американськи" Сем Мендес. Переможці Венеціанського кінофестивалю будуть оголошені 10 вересня

Популярні новини зараз
Незліченні багатства Гітлера в Антарктиді: вчені знайшли достовірні докази З ознаками сп'яніння під час комендантської: скандальний генерал Сергій Мул відмовився від алкотесту і нахамив патрульним Ніколи не пийте так каву, якщо не хочете проблем: експерт розчарував усіх любителів напою Труби наші, а за доставку платимо: українцям озвучили нові правила щодо оплати газу
Показати ще


Традиційний фестивальний розпорядок цього року змінили. В знак поваги до жертв землетрусу, який минулого тижня забрав майже 300 життів, у Венеції скасували традиційну вечерю відкриття.