Співробітники метрополітену звернулись до міліції через благодійні фонди, представники яких щодня ходять по вагонах метро та клянчать гроші. Щодня в підземці можна побачити сотні таких "волонтерів".

"Кияни пишуть листи, телефонують на 15-51, скаржаться і питають, чи давали ми дозволи на діяльність благодійних фондів у підземці. Також, скаржаться, що ті заважають пасажирам у вагонах. Ми не маємо жодних повноважень та механізмів впливу на осіб, які збирають пожертви у пасажирів, називаючись представниками благодійних фондів. Тому звернулися до правоохоронних органів з проханням взяти це питання на контроль, і звернулися вже не вперше. Просимо перевірити законність такої діяльності", - пояснює керівник прес-служби столичної підземки Наталія Макогон.

Як діють "благодійники". Насправді, люди на допомогу яким збираються гроші, можуть бути справжніми. Так звані фонди пропонують їм свою "допомогу", навіть заключають договори. Але з зібраних сум передають, як правило, тільки соту частину того, що випросили у пасажирів метро.

На сайтах безкоштовних оголошень є багато вакансій благодійних фондів. Своїм працівникам вони обіцяють відсоток від зібраних коштів.

"Якщо інформація щодо псевдоволонтерів підтвердиться, то їм загрожує кримінальна відповідальність по статті "Шахрайство". Тому просимо свідомих громадян телефонувати до правоохоронних органів", - каже спікер столичної міліції Юлія Мусташ.

Популярні новини зараз

Віктор Янукович молить Київ про допомогу і не хоче відмовлятися від президентського крісла: "У страху перед..."

Наречена Мурата показала, чим краща за Ані Лорак: мінісукня не приховала нічого

Головне за 26 листопада: від 62 тисяч за пологи, соцдопомога у 100 тисяч, перший суперник збірної України на ЧС-2022 і "беззаконня" Тіни Кароль

Оля Полякова розповіла, як працювала глоткою по 230 днів: "Приїхала, труси поміняла і поїхала"

Показати ще

В метро закликають киян допомагати тільки тим, кого знають. "Краще допоможіть сусіду, в якого хвора дитина, чи бійцю, який повернувся з АТО або його товаришам", - кажуть працівники підземки.