9 березня виходить в обіг нова 100 гривнева банкнота. Вона має оновлений дизайн і з портретом Тараса Шевченка по центру. Саме тому введення її в готівковий обіг здійснюється у день народження поета. Банкноту розроблено із новим надійним захистом.

В папір введено коричневу стрічку з яскравим кінематичним ефектом. На стрічці зображено число 100, яке стає видно при розгляданні купюри під гострим кутом до світла, та графічний знак гривні. Фонове зображення її змінюється відповідно до зміни кута нахилу. Зображення бакноти перелививаються від золотистого до зеленого та мають рельєфну поверхню, яка визначається на дотик.

Цією банкнотою започатковано оновлення номінального ряду купюр національної валютної системи зразка 2003-2007 років. Нова сотня розроблена відповідно до зразка 2014 року. Як повідомляють у НБУ для оновленння вибрали 100 гривень через найбільшу їх зношуваність та мінімальну кількість її підробок.

"Насьогодні підроблених купюр серед соток мало. Всього 3,4 % підброблених банкнот на мільйон справжніх обігових", - каже Володимир Тищенко, замдиректора департаменту грошового обігу НБУ.

В готівковому обігу ходитимуть 100-гривневі банкноти нового та старого зразка.

Популярні новини зараз

Найкращі анекдоти на четвер 21 листопада: чудовий привід для голосного сміху

Волочкова станцювала стриптиз під Лободу, роздягалася як може: "Як з підворіття"

Під кригою Антарктиди розкопали таке, що не віриться очам: звідки це взялося - досі не ясно

Єпіфаній "скасовує" Різдво: 7 січня більше не свято

Показати ще