Якщо вибирати найбільш незвичайні фестивалі в світі, то арт-фестиваль Burning Man (Палаюча людина) без сумніву буде одним з лідерів.

Burning Man 2016 став ювілейним – фестиваль проходить щорічно протягом восьми днів, починаючи з 1986 року. В цьому році він проходить з 28 серпня по 5 вересня. Організатори визначають подію як експеримент зі створення спільноти радикального самовираження, при цьому повністю покладаючись лише на себе.

Учасники фестивалю збирались сюди радикально самовиражатися з усіх кінців світу.

На тиждень в пустелі встановлюються твори сучасного мистецтва, часто фантастичних форм. Майже всі ці витвори творц спалюють до закінчення Burning Man.Тут їздять сотні "мутованих" машин неймовірного вигляду, багато учасників ходять в костюмах персонажів мистецтва, звірів, предметів тощо. Артисти, що приїжджають в пустелю, дають концерти. На кількох танцполах цілодобово працюють діджеї.

Разом з тим, кожен учасник відповідальний за своє життєзабезпечення (харчування, воду, захист від спеки, вітру, холоду, місце для нічлігу тощо) і очищення пустелі від будь-яких слідів свого перебування.

Популярні новини зараз
"Махач" живий: українці просять Володимира Зеленського врятувати бійця полку "Азов" Ярослава Бригінця з полону росіян Головне за ніч: Святослав Вакарчук став батьком вдруге, нові обмеження й заява про масштабну мобілізацію чоловіків та жінок в Україні Боєць ЗСУ, якому розірвало руку і ногу, закликає мститися росіянам за будь-яку ціну: "Їб*ште, бл*дь, як в останній день!" В Україні різко подорожчали цукор та соняшникова олія: які ціни на популярні товари у супермаркетах
Показати ще

Кількість учасників фестивалю за час його існування досягла неймовірних масштабів - якщо в першому фестивалі в 1986 році брали участь лише 20 учасників, то в минулому році тут були присутні близько 70 тисяч осіб. Не виключено, що цьогоріч кількість учасників буде ще більшою.

Щороку фестиваль Burning Man присвячений певній тематиці. У 2016-му фестиваль носить назву Майстерня да Вінчі. Тому головна скульптура фестивалю в цьому році являє собою масштабну інтерпретацію Вітрувіанскої людини на круглій рамі, яку завдяки спеціальному механізму відвідувачі фестивалю мають можливість обертати.