В одній з шахт в ПАР знайшли незвичайні живі організми. Ці мікроби можуть виживати на глибині три кілометри без доступу світла і кисню. Їх назвали Hadesarchaea на честь греко-римського бога підземного світу Гадеса.

Про це повідомляє Phys.org. Відкрила їх міжнародна команда біологів на чолі з мікробіологами з університету Техасу в американському Остіні Тайс Еттема зі шведського університету Упсали. Вчені припускаю, що "пекельні" мікроби були пристосовані до життя під землею без кисню і світла, а не були занесені в шахту з поверхні або з ґрунтовими водами. Вони розшифрували геном декількох мікроорганізмів з підземного царства. Після цього дані порівняли з будовою ДНК ряду бактерій, що мешкають у водних і наземних середовищах. Для цього відібрали геноми їх родичів з гирла однієї з річок Північної Кароліни і під гарячими джерелами в Йеллоустонського національного парку.

Читайте також: Як алкоголь "оживив" приготовлену рибу (відео)

Результати аналізів показали, що підземні мікроорганізми відносяться до раніше невідомого вченим і унікальному сімейства археїв. Hadesarchaea можуть використовувати як джерело енергії відразу кілька речовин. Серед них водень, моноокись азоту і унікальним чином чадний газ.