Альпи можуть втратити 70% снігового покриву до кінця століття. За підрахунками вчених, навіть якщо вдасться стримувати рівень глобального потепління, до 2100 року обсяг снігового покриву скоротиться мінімум на 30%, повідомляє European Geosciences Union (Європейський союз наук про Землю).

Вчені дають невтішні прогнози щодо товщини сніжного покриву в Альпах. За їхніми розрахунками найсильніше постраждають території нижче 1200 метрів над рівнем моря, де до кінця століття, швидше за все, не залишиться снігу.

А це означає, що близько чверті всіх альпійських гірськолижних курортів, знаходяться саме в цій зоні, залишаться без відвідувачів.
Як вважають фахівці, з кожним роком початок лижного сезону буде зрушуватися на більш пізні терміни, як це відбувається в останні три роки. Якщо темпи глобального потепління збережуться, зимовими видами спорту можна буде займатися тільки на ділянках, розташованих вище 2500 метрів щодо рівня моря.

Найвищі гірськолижні курорти в Альпах розташовані на вершинах Монблан і Маттерхорн. Максимальна висота лижних баз в цих місцях - близько 3900 метрів. Однак і тут, відзначають вчені, буде помітно зменшення снігового покриву.

Як повідомляв сайт Знай.ua, вчені знайшли в Альпах імовірну причину кінця світу.

Популярні новини зараз

Від 3 до 5 за примусову вакцинацію: Володимир Зеленський окреслив чітку позицію

"Покажіть оригінал": Надя Савченко пояснила на камеру, чому "підробила" ковід-сертифікати

Slavia відверто зізналася, що відчуває до Дзідзьо після розлучення: "Михайлові не дуже сподобалося"

Наталя Могилевська показала, яка з неї "господиня": павуки на люстрі і павутина по кутах

Показати ще