У Верховній Раді запропонували проект закону із розцінками за відкуп від мобілізації.

У ВРУ пропонують законопроект, який дозволяє ухилення від мобілізації на рік при внесенні мобілізаційного внеску. Автором ініціативи є нардеп та колишній комбат "Донбасу" Семен Семенченко.

"Я зареєстрував законопроект про можливість отримати відстрочку на рік при внесенні "мобілізаційного внеску". Подібні закони є, наприклад, у Грузії та Туреччини" - пише Семенченко на своїй сторінці у Фейсбук.

У пояснювальній записці до законопроекту № 2251 ідеться, що суму розраховують на підставі спецформули. Формула враховує вік, дохід і місце проживання. Наприклад, 24-річний мешканець Києва з доходом близько 5 тис. грн заплатить за рік відстрочки 54 тис. 627 грн, а внесок 35-річного мешканця села, що має дохід в 1,2 тис. грн, складе 44 тис. 396 грн.

"Це означає, що ті, у кого немає грошей, охоронятимуть тих, у кого гроші є. Це ненормально, навряд чи така практика є в інших країнах. Тим більше що цими грошима бюджет все одно не наповнити"- вважає Козій, експерт Центру миру, конверсії та зовнішньої політики.

Популярні новини зараз

Відкинутий Златою Огнєвіч Тарапата готує "компромат" після участі в "Холостячці": "Є що сказати"

Колишня Остапчука Олена Войченко показала, як живе з дітьми зараз: таке свято у них щодня?

Ксенія Мішина роздяглася практично догола, але питання про Еллерта не припинилися: "Кусає лікті"

Леді Гага вперше показала себе без макіяжу: "Страшно..."

Показати ще

За словами автора проекту закону, документ пройшов слухання на початку лютого, в ньому врахували побажання Міноборони та громадських організацій. Текст буде допрацьований: в ньому з'явиться принцип соціальної справедливості. Тобто на передовій служитиме той, хто захоче, невмотивовані відправляться у допоміжні частини.

Введуть також високу платню не менше 20 тис. грн для тих, хто ризикує найбільше.

Семенченко подякував усім за пропозиції та поради: "Хто має напрацювання в цій області-пишіть".- написав він у себе на сторінці.