До 12-річчя україномовної Вікіпедії громадська організація Вікімедіа Україна і Міністерство культури України ініціювали проведення всеукраїнського флешмобу з написання статей українською мовою. Про це повідомляє інтернет-видання Гордон з посиланням на прес-службу Мінкульту.

За даними відомства, протягом трьох днів, з 29 по 31 січня, кожен охочий може долучитися до вікі-флеш-мобу і створити або відредагувати мінімум одну корисну україномовну статтю. "Таким чином, сама російськомовна інтернет-енциклопедія, яка сьогодні налічує понад 600 тис. статей, може значно розширитися. Мета проведення флешмобу - не тільки забезпечення вільного доступу кожній людині до всього багажу знань людства, а й поширення інформації про Україну", - йдеться в повідомленні.

"30 січня, з 11.00 до 12.00, в Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику буде проходити проект Wiki Takes Lavra, присвячений пам'яткам заповідника та вікі-флешмобу. Протягом години учасники вікі-флешмобу можуть фотографувати пам'ятки Національного Києво- Печерського історико-культурного заповідника і завантажити їх у Вікіпедію ", - уточнюється в повідомленні.

Україномовна Вікіпедія вийшла на перше місце в світі за темпами зростання популярності в березні 2013 року. Станом на 30 січня український розділ Вікіпедії містить 615535 статей різної тематики.

Читайте також: Бійці АТО отримали прапор "Динамо" з автографами гравців

Популярні новини зараз

Головне за 26 листопада: від 62 тисяч за пологи, соцдопомога у 100 тисяч, перший суперник збірної України на ЧС-2022 і "беззаконня" Тіни Кароль

Головний хореограф "Танці з зірками" Шоптенко зробила гучну заяву перед фіналом: "Відправлюся на..."

Леді Гага вперше показала себе без макіяжу: "Страшно..."

Міст, який будують довше, ніж метро на Виноградар і Троєщину: в Україні з'явиться "дорожній гігант"

Показати ще

Раніше, українці зняли жартівливе відео про іноземну мову в повсякденному житті.