Вінницькі конструктори із бюро "КіберАвіа" зробили безпілотник, який відповідає НАТОвський аналогам. Проте, ціна його в п'ятдесят разів менша. Подібний американський проект буде коштувати більше двох мільйонів доларів.

Олег Щебаков, один з розробників, розповів, що вартість комплексу залежить від кількості апаратів у його складі.

"Абсолютно нерозумно мати один апарат, бо це техніка і вона може дати збій. Мінімальний комплект — це два апарати та наземна станція керування, яка базується на автомобілі", - розповів він.

Розробник зазначив, що без вартості автомобіля мінімальний комплект коштуватиме 30 тисяч доларів. Максимальна комплектація складається з чотирьох апаратів та більш розширена станція наземного керування і матимем вартість 90 тисяч доларів.

Безпілотиник вінницьких конструкторів має перевагу перед електричними - це двигун внутрішнього згорання.

"На відміну від апаратів із електричним двигуном, наш може охопити велику площу за один політ. І робити розвідку ситуації на велику глибину — до 50 кілометрів. Екіпажі, які їх обслуговують, будуть більше захищені. В електрольотах кожен час — на вагу золота", - зауважив Щербаков.

Популярні новини зараз

Головні новини за 2 грудня: закриття України через "Омікрон", людина під поїздом в метро, держбюджет на 2022 рік і "ріднулі" Злати Огнєвіч

Найвеселіший ведучий "Орел і Решка" Антон Птушкін продав свій Smart за 100 тисяч, щоб врятувати життя

Вдову Михайла Круга Ірину запідозрили в новій інтрижці: "відразу видно, є любов всередині"

Дзідзьо востаннє відповів на докори Slavia після розлучення: "Так любили, а потім розпинають"

Показати ще

Безпілотник розроблений вінницькими конструкторами може розвивати швидкість до 120 кілометрів і працювати до п'яти годин. В мирний час розробка зайняла б десь 5 років, винахідники зробили все за 10 місяців.