Вірусна програма TeslaCrypt вибрала своїми жертвами геймерів: після шифрування файлів користувача вона вимагає "викуп" у розмірі 580 євро при оплаті біткоіни і $1 тис за допомогою PayPal.

"Мабуть, вони підстраховуються на випадок, якщо PayPal відстежить шахрайські дії і заблокує операцію", - коментують фахівці з IT-безпеки.

Згідно з даними компанії ESET, більшість заражень цим шкідливим програмним забезпеченням за лютий і березень 2015 припадає на російських користувачів.

Розробники трояна використовують різні підходи для зараження комп'ютерів: від спам-розсилки з інфікованим вкладенням - до розсилок повідомлень з шкідливим посиланням в месенджерах.

Часто зараження відбувається у фоновому режимі і не дає про себе знати до моменту, поки файли на комп'ютері не будуть зашифровані і не з'явиться повідомлення з вимогою викупу. За інструкцією жертва повинна встановити браузер Tor, перейти за вказаною адресою і викупити зашифровані файли.

Популярні новини зараз

Під кригою Антарктиди розкопали таке, що не віриться очам: звідки це взялося - досі не ясно

Українцям автоматично закриють виплати пенсій, всього за кілька хвилин: деталі нововведення

Євробляхери отримали останній шанс перед Новим роком: відтермінування штрафів, вік авто та багато іншого

Дорогоцінний скарб під ногами у корів: англійцям трапилася незвичайна знахідка на фермі

Показати ще

TeslaCrypt спроможний шифрувати 185 типів файлів: Call of Duty, Minecraft, StarCraft 2, Skyrim, World of Warcraft, League of Legends, World of Tanks, файли клієнта Steam та інші.