Грандіозний проект під назвою "Дитяча лікарня майбутнього" повинен був лікувати і рятувати життя дітей. Ним займалася дружина колишнього президента Віктора Ющенка і зібрала на її будівництво майже 100 мільйонів гривень. Спонсорами лікарні були бізнесмени і населення країни. В результаті, гроші закінчилися і вона перетворилася на безнадійний недобуд на околиці Києва.

Про це повідомляє "Новое время". "Дитяча лікарня майбутнього" мала стати лікарнею, аналогів якої немає в Україні. За сім років на місці лікарні є тільки високий паркан, навколо ділянки на вулиці Академіка Заболотного, 21, що на території лікарні Феофанія.

Частина внесків на проект були витрачені на інженерні роботи - тобто фактично закопані в землю. Щось пішло на закупівлю медобладнання для інших лікарень, а також на участь в конференціях і адміністративні витрати.

"Ця історія катастрофічно підірвала довіру людей до благодійних організацій. Знову почати масово жертвувати українців змусили лише євромайдан і АТО ", - розповіла директор Українського форуму благодійників Анна Гулевська-Черниш.

У 2007 році фонд підписав з Держуправсправами (ДУС) договір, погодившись сплатити розробку архітектурного проекту центру, закупити медобладнання і підготувати персонал. Держава повинна була провести будівництво і фінансувати діяльність лікарні. У 2010-му ДУС через відсутність коштів остаточно заборонило будівельні, коли вже був готовий фундамент.

Популярні новини зараз

Прогноз погоди на неділю 9 травня влаштує температурні гойдалки: від заморозків до спекотного сонця

В Нацкорпусі попередили про провокації в Києві на 9 травня

Slavia змінилася до невпізнання перед розлученням з Дзідзьо: "Море можливостей"

СТБ пояснив, чому Юля "Зайка" вилетіла з "Холостяка": "Злили учасницю, так і скажіть"

Показати ще

Вартість будівництва лікарні в 2010 році становила 1,3 млрд грн. Вся бухгалтерія проекту виглядала так: половина зібраних коштів - 49 млн грн - пішла на проектування, технічні умови та погодження. На підготовчі та інженерні роботи на ділянці виділили ще 10 млн грн. 6,4 млн грн - це ПДВ, 8 млн грн - адмінвитрати.

У 2012 році керівництва фонду вирішило створити міні-лікарню майбутнього. На неї витратили гроші з 75,5 млн грн, які заробили на відсотках від депозитів. Вона почала працювати в 2014 році на території комунальної клініки. Всього на центр і його обладнання витратили майже 60 млн грн. Але безкоштовно тут вказують лише 20% послуг безкоштовно і обслуговують в центрі не тільки дітей, а й дорослих.

Дружина Віктора Ющенка не відчуває провини за те, що сталося. Вона підкреслила, що її фонд "Україна 3000" вніс в українську медичну систему майже 50 млн доларів. Суспільство вже забуло про грандіозний проект, але тема "Дитячої лікарні майбутнього" досі викликає роздратування і невдоволення.