26 лютого християнський світ відзначатиме Прощену неділю – день, коли люди щиро розкаюються у своїх провинах та намагаються помиритися з тими, з ким втратив спілкування.

Прощена неділя цього року – це остання неділя перед Великим постом. У цей день за християнськими звичаями прийнято просити одне в одного пробачення за різні образи та прикрощі, які люди скоїли протягом року.

Прощення просять такими словами: "Прости мене, будь ласка, якщо я в чомусь винен перед тобою", відповідь має бути: "Бог простить".

Церковні служителі радять просити пробачення не на показ, а щиро та від душі перш за все у тих, на кого ви ображені, та хто образив вас.

Священники говорять, що вміння прощати показує не слабкість, як думають деякі люди, а демонструє вашу мудрість та очищення від негативних емоцій гріхів.

Популярні новини зараз
На Україну насувається епічна магнітна буря: триватиме 5 днів Пасажири вимагали "викинути" дитину з літака: їх підтримала навіть стюардеса - що сталося Комунальники вирішили не церемонитися: який тариф злетить одразу на 90% У YASNO повідомили неприємну новину для тих, хто платить за "нічним" тарифом
Показати ще

Віряни ходять до церкви, щоб помолитися за здоров'я близьких та рідних.

Також останню неділю перед постом ще називають сиропустною – з цього дня перестають вживати молочні продукти, а також м'ясо, рибу та яйця. Варто влаштувати собі скромну вечерю.

Як повідомляв інформаційний портал "Знай.ua", на сьомий день Масляної, в неділю, яку ми називаємо "прощеною", люди зустрічаються, дзвонять, пишуть своїм рідним і близьким, просячи прощення за всі образи і сварки: серйозні і дріб'язкові, нарочиті або випадкові. Слов'яни вірили, що прощення повністю очищало душу людини і готувало до важливого заходу в християнському світі: першого дня Великого посту.