Купуючи черговий косметичний засіб ми намагаємося ретельно вивчити склад на етикетці. Як правило на ній зазначена стандартна інформація про термін придатності косметики, спосіб застосування, дані виробника, і активні речовини за спаданням, які містить препарат. Список з інгредієнтів складається відповідно до міжнародної номенклатурою стандартів INCI. Що це означає? Наприклад, не "Зелений Чай", не "Green Tea", а "Camellia Sinensis Leaf Extract", тобто, "Екстракт листя китайської камелії".

На етикетках ніколи не вказується комерційне ім'я інгредієнта, а список речовин, які використовуються для його створення. При виборі певної косметики, необхідно мати певні знання в області популярних речовин, які застосовуються для створення продукту.

Читайте також: Пересохла ріка явила світові стародавній мексиканський храм

На жаль, на етикетці ніколи не вказується концентрація інгредієнтів, що не зовсім справедливо по відношенню до споживача. Візьмемо наприклад масло Ши. Його виготовлення традиційним способом дуже дороге, тому що одне дерево дає не більше 4-5 кілограм масла. Збір масла проводиться з дерев, яким не менше 50 років і самі дерева ростуть далеко один від одного. Тому збір масла вимагає багато часу і фізичних сил. Ціна за кілограм масла досягає кілька сотень доларів. У підсумку можна зробити висновок про те, що коли ми купуємо масло Ши, його відсоток вмісту дуже маленький. Але ми не бачимо цих цифр на етикетці. Існує й інший спосіб видобутку олії з горіхів молодих дерев, яке, розбавляють хімічними речовинами. Ціна такого масла становить 3-5 доларів. Але ми знову не бачимо цього етикетці, і не знаємо з якого дерева добували масло, яке плануємо купувати.

Справа в тому, що спосіб виготовлення будь-якого продукту тримається в секреті, тому ми бачимо на етикетах тільки кінцевий результат, склад, який вже отримано в ході всіх хімічних обробок. Так само ми ніколи не дізнаємося, де був куплений певний інгредієнт і як він спочатку добувався.

Популярні новини зараз

"Холостячка" Злата Огнєвіч спробувала звабити чоловіків глибоким декольте: "Як корову на ринку продають"

Тіна Кароль мовчазно "знищила" самовпевнену Олю Полякову на конкурсі: "Вічно кричить"

Ірина Сопонару з "Жіночого кварталу" серед райського саду стала Євою-спокусницею: "Адам десь спить"

Перша дружина Арсена Мірзояна затьмарила Тоню Матвієнко - палка руденька на підборах

Показати ще

У підсумку ми задаємося питанням, чи варто читати те, про що пишуть на етикетці. Чому б і ні? Але, щоб максимально розібратися в складі потрібно вміти розпізнати назви і знати яку функцію виконує дана речовина. Іноді навіть висококваліфікованим фахівцям і технологам складно зробити аналіз і розпізнати всі речовини. Але ніколи не пізно вчитися, можливо з часом, ви будете знати все зашифровані назви на етикетках і зможете проконсультувати своїх друзів.

Раніше портал "Знай.ua" розповів про те, що жінки всього світу витрачають щороку величезні гроші на косметику. Проте далеко не всі її зразки безпечні. Саме тому французькі спеціалісти виділили декілька засобів, які варто ретельно перевіряти при покупці. А якщо вони неякісні – без жалю викинути на смітник.