Весна та перша половина літа це саме той час, коли стають активними маленькі, але дуже небезпечні хижаки - кліщі, що живуть на всій території України, в лісовій та лісопарковій зоні. Найчастіше кліщі переносять такі захворювання, як бореліоз і енцефаліт. Кращий спосіб уникнути цих інфекційних захворювань- це спробувати захиститися від укусів кліщів.

Головна проблема тих, хто відпочиває в лісі чи гуляє з дітьми в парку в тому, що вони до сих пір думають, що кліщі живуть на деревах. Хоча головне місце проживання кліщів - грунт, з якого вони виходять, коли стає тепло: потім вони піднімаються на траву, чагарники, та кущі, які не вищі 1,5 м. Сидячи на гілці або стеблі трави, кліщ може довго та терпляче чекати, коли повз буде проходити тварина або людина. Літати кліщі не вміють, і не скачуть, як блохи, але вони можуть впасти на тварину чи людину згори, розчепіривши лапки, або зачепитися, якщо хто-небудь зачепить кущ. На дітей кліщам вчепитись легше так як вони нижче ростом.

Людина, вкушена кліщем, не відчуває болю. Адже всім відомо, що в слині кліща є знеболюючі речовини. Однак кліщі не впиваються миттєво, маленькі кровопивці близько 15-20 хвилин шукають підходяще місце, де шкіра більш тонка - у пахвових западинах, за вухами, на згині ліктя та в паху.

Як уберегти себе та дітей від кліщів:

Перш за все, вирушаючи до лісу, потрібно надягати такий одяг, під який важко проникнути кліщам. Це високі чоботи і куртки з довгими рукавами, з манжетами на застібках; головний убір повинен прикривати волосся. Також бажано прикрити шию.

Популярні новини зараз
Українці платитимуть вдвічі менше: влада переглянула тарифи на тепло і гарячу воду Пенсії нарешті підвищать, але зрадіють не всі: хто з пенсіонерів не відчує зростання виплат 16 000 гривень зарахують на карту впродовж 4 місяців: частина українців можуть оформити грошову допомогу Зніміть свої гроші з карток: пенсіонерам повідомили важливу інформацію
Показати ще

Перебуваючи за містом, на дачі, намагайтесь скосити траву або старайтесь вибирати галявину для пікніка де немає низьких чагарників.

Читайте також: От чего следует воздежаться в день Страстной пятницы

Перед походом до лісу чи парку намагайтесь користуватись спеціальними хімічними речовинами, що відлякують і паралізують кліщів - репелентами.

Зараз лікарі радять робити профілактичні щеплення, саме проти кліщового енцефаліту - для цього використовуються спеціальні інактивовані вакцини.