Зберегти зір у літньому віці – завдання досить складне. Проте є певні моменти, котрі слід знати, аби якомога довше бачити без окулярів.

За словами лікаря-офтальмолога Олени Родіонової, головна профілактика очних захворювань – своєчасна діагностика, пише "Собеседник".

Як відомо, основною причиною сліпоти у людей старше 50 років є вікова макулодистрофія (ВМД). За даними ВООЗ, понад 45 мільйонів людей у світі страждають на неї.

Це патологічний процес у центральній ділянці сітківки, що призводить до вираженого зниження зорових функцій. Макулярна ділянка сітківки відповідає за центральну гостроту зору, й у разі її ураження предмети спочатку бачаться спотвореними, а прямі лінії здаються вигнутими, потім у центральній ділянці зору з'являється непрозора пляма.

Внаслідок цього у пацієнтів виникають виражені проблеми з розпізнаванням осіб, читанням, водінням автомобіля, стає важко орієнтуватися в просторі, підвищується ризик травматизму.

Популярні новини зараз

Віктор Павлік показав лайфхак, як обійтися без візочка для дитини - задоволені і син, і тато: "Крутелик на всі 100"

Від 2400 до 3900 гривень: українців у 2022 році очікують 7 підвищень пенсій - коли і на скільки

Вийшла заміж двічі, став батьком і перемогла рак: що змінилося в життях зірок "Величного століття" за 10 років

Зірку серіалу "Моя прекрасна няня" поховали: донька ридала над труною, а Сергій Жигунов навіть не приїхав

Показати ще

Виділяють дві форми макулодистрофії: суху і\й вологу. Суха – найпоширеніша, перебігає відносно спокійно. Повна втрата зору трапляється досить рідко. Проте, якщо захворювання ігнорувати, суха ВМД може прогресувати у вологу форму. Це викликає вже істотні проблеми із зором. Волога форма більш серйозна й агресивна, розвивається досить швидко і призводить до вираженої втрати центрального зору й сліпоти.

Читайте також: Морська риба у раціоні збереже ваш зір

Аби запобігти прогресуванню хвороби, необхідно відвідувати офтальмолога не менше одного разу на рік. У разі обтяженої спадковості (глаукома, макулярна дегенерація) це потрібно робити частіше.

Фахівець підкреслює, що в основі більшості захворювань лежить генетичний фактор. Правильне харчування, вживання достатньої кількості вітамінів і мінералів, відсутність шкідливих звичок забезпечують загальний гарний стан здоров'я, і, навіть якщо є схильність до тих чи інших хвороб, організм більш стійкий до їх прогресування.

Тому для пацієнтів, які перебувають в групі ризику розвитку вологої ВМД, дуже важливо регулярно перевіряти зір у офтальмолога. Якщо вчасно не призначити лікування, може початися незворотня втрата зору.

На сьогодні застосовується ряд ефективних апаратних і медикаментозних способів лікування вологої форми макулодистрофії.

Для збереження гарного зору й профілактики виникнення захворювань очей необхідно щорічно проходити повне обстеження у офтальмолога, навіть коли ніщо не турбує. Багато хвороб перебігають безсимптомно й виявляють себе тільки в запущеній стадії. Варто бути в курсі стану здоров'я очей родичів, адже багато захворювань мають спадковий характер.

Раніше "Знай.ua" писав про п'ять продуктів, що допоможуть зміцнити здоров'я очей.