Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк вимагає від перевізників переобладнати мікроавтобуси для перевезення пасажирів відповідно до європейських стандартів.

За стандартами Євросоюзу кожен транспортний засіб, що перевозить людей, має бути обладнаним щонайменше двома подушками безпеки, системами ABS, ESP та пристроями контролю тиску в колесах.

"Переобладнати десь в гаражі чи на СТО мікроавтобуси чи автобуси під стандарти ЄС просто нереально. Навіть на офіційній станції виробники не можуть встановити подушку безпеки чи двигун, який відповідатиме новим стандартам. Для цього потрібно змінювати конструкцію автомобіля. Цим ніхто точно не займатиметься. А якщо уряд законодавчо зобов'яже перевізників переобладнувати автобуси, вони просто десь купуватимуть фіктивні довідки про зміну конструкції машини. Реального результату на дорогах не буде, автобуси не стануть безпечнішими. А ось корупція і тіньова економіка вийдуть на новий рівень", - вважає Олег Назаренко, директор Всеукраїнської асоціації автоімпортерів і дилерів.